-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » 7 Nota ile parfüm 7 oldu


7 notama sakladım kokunu. öd ile başlayan aşk yanına bulduğum sıcak tatlı hüzünlü gül ile birleşip gülün oud rahiyasını bastırması ile gül udu-i hindi yi bastırmasına Misk razı gelmedi öyle bir gelişi vardı ki sanki en uzaklardan kokarak gelen ama en yakından hücrelere isleyen o misk kokusu ruhumu da aldı kendine kattı. öd, gül, misk arkadaş ola durdular. eksiklerimden bir talı sıcak dumansı kalp nota gerek amber misk e aşık oldu ikisinin birleşiminden çıkan koku ruhumun yarısını ambere verdi misk-i amber koka dururken gül geriden öd ile arkadaş olarak misk ve amberi de aralarına alarak öd,gül, misk,amber beraberce koka dururken bende dura durdum. bir eksik var çöll sıcağından gelen meltem rüzgarında toprak kokusu evet paçuli gele geldii ekledi kendini toprak kokuyordu gül ile öd misk i ambere sert odunsu kokunun peşinde sıcak baş döndüren gülün aklı firar ettiren kokusunda misk deliliğe vurdu beyni amberde duruldum dumanladım tatlı rahiyasında dip nota ve tüm notaların onu destekleyeceği en sert ve çimensiz saman kokan, kalıcı yeşil nota vetiver girdi araya her notada kendini bürüyecek vetiver 7. notamız olsada 1. nota daha bulunamadı. Senelerce düşündüm evet tek harfli bir nota yok! öd (2 harf) gül (3 harf) misk (4 haf ) amber (5 harf) paçuli (6 harf ) vetiver (7 harf) peki tek harfli rahiya?ve anlaşıldı bir kez daha 1 olan yalnız ve yalnız Allah (c.c). 7 notalı kokumuzda döngü oluşturmak gerekti ve aklıma Lavanta geldi ve 7 harf. 7 ile başlayan 1. notam 7. ile bitmeyerek tekrar yediye vurarak günlerce döngü içinde kokmaya devam etttiler. Öd kokarken gül ile birlikte bir saat sonra tatile gittiler.. Artık kokan misk amber paçculi vetiver bunların hepsi vetivere güç vererek her notada vetiverden bir rahiya var. Kabe samanı da dediğimiz vetiver samanca, kuruca, yeşilce, cimensi kokusu ile paçuliye bir tekme atarak köşeye fırlattı. geriye misk ve amber kaldı bunlara gücü yetmeyen karakter farkından dolayı hayvansal kokuya dokunmayan vetiver misk ve amber ile iyi bir arkadaş olmaktan yana durarak misk ve amberi tatile gönderdi. bu sefer sadece vetiver tek başına kokuyodu bir anda lavantataya vuruşyaparak lavantanın keskin kokusu ile vetiverin buruk çimensi kokusu birleşince gül ve öd tatilden geldiler tekrardan gül baskın çıktı ama vetiverle beraber öd kokusunu geride bıraktı. bu döngü karmaşa içinde her saat içinde değişti. lavanta vetivere koktu, vetiver, paçuliye, vetiver geri çekildi paçuli ammberle tozlu dumanlu toprak sıcak çöl rüzgarı gibi esti de durdu ve misk girdi devreye paçuli geriçekildi misk amberi bıraktı bir süreliğine gül ile misk koktuğu anda bayıldı tümnotalar. O ne güzel koku.

Güle vuslat tuttum kendimi Misk ruhumu yardı Misk bambaşka ben hangi dünyadayım neredeyim ruhumu uçurdu misk durdu tek başına gülü attı öd ile kokmaya başlayan misk geri çekilid lavanta öd ile beraber direk güle kokarak misk ambere çaldı kendini paçuli ise vetivere. vetiver bu sefer sıra atlayarak 5 harfli notaya geçti amber ile beraber kokan vetiver tıpkı talı baharatlar içinde nane kekik kokuları gibi notaladılar kendini. paçuli amberi bıraktı miski atlayarak gül ile kokarak baş döndürücü kokusu ile gül vetivere renk verdi dahada yeşillendi gül çekildi vetiver öd (oud) ile anlaşamadı direk lavanta ile birlikte tüm kokuları kendine katarak 5 saat sonra aynı anda farklı bir birleşim ile kokarak eşiiz bir koku meydana çıktı. bayılan notaları ayıltan misk amberini özledi amber ve misk güle karşı savaş açarak bastırmaya çalışıyor olmuyor gül keskin ve baskın tek başına bir kraliçe. tek başına hepsi kokan gül tüm notaları utandırdı.

 Vetiver kendine kızdı güle aşık oldu vetiver gülün aşkını duyan lavanta buna dayanamadı keskin kokusu ile lavanta güle aşkını itiraf ederek izdivaç yaptılarsada lavanta çok keskin kokusu ile gülü baydı isede en iyi anlaştığı nota hiç biri. paçuli gerilerde izliyor durumu bir toprak kokusu lazım ve güle en çok yakışan toprak kokusu olacak ve gülü kendine aşkına eden paçuli beraber gül ve toprakoldular. dikenleri ile amberi kendine çeken gül miski unutmadı vetiver ve lavanta hepsi bir tekrar koktular en baskın olan bu sefe vetiver hepsi birleşince vetiver güçleniyor ve tümünü tekrar bayıltıı rahiyası. uyanması gerekenleri düşündü. vetivere ne gerekir ki? Paçuli vetiver yani çimen kousu oldukça iyi toprak hazır, çimen hazır ve bir gül bitecek dikensiz şekilde kan beyaz baskın sevimli sıcak tatlı tutkulu ve lavantaya çay içmeye gittiler. misk ve amber hayvansal kokuları ile kendi başlarına kral ve kraliçe... Misk erkek amber dişi. Misk tek başına içeri girdi keskin ve etrafa yayılan o anlam verilemez insanı sarhoş eden miskin kokusu kapıyı sert çarparak benim olmadığım yerde sizin kokunuz eksik diyerek laavntayı yanına alır. Gülü koklayan misk paçuli ile birleştirerek gül paçuli kokarak ambersiz kalan misk amberini özledi amberin de içeri girmesiyle etraf tatlı, sisli, dumanlı, kahvemsi, vanilyamsı, donuk, sönük, ama etkin kalıcı şekliyle miske asşkını besteledi msikeamber sonunda bu döngü karmaşa içinde çelitşli şekillerde devam ederek tam bir ay kaldı ilk geriye çekilen lavanta oldu....1. gitti. sonra gül gitti.... daha sonra misk kayboldu ve amber yavaş yavaşçekiliyor paçuli uçtu oud öd ise zmanını tamamladık ve tümüyle kalan tek bir nota ama 7 notanın şahı olan vetiver tek başına hepsini koktu. ve ben bu kokunun adını 7 koydum. Ve bu parfümü dünyada kimse yapamaz. Kısmende olsa bunu başardım. denemeler devam etmiyor çünkü notalarımda ki tüm karakterler kendi başlarına bir asilik içinde kontrolü zor ve sadece kokunun adı 7 olarak kaldı... (iF)


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.