Bonzai ve Zararları Nedir? sinema

Birman Kedi Cinsi

ibrahim fırat | Pazar, Mayıs 17, 2015 | 0 yorum

Birman Kedi ırkı ve Özellikleri

Genel özellikleri arasında duygusal yönüyle dikkat çeken birman kedileri,  enerji ve çok oyuncu ruhludur. Bu ırkın en dikkat çeken özelliği ve diğer ırklardan kendini ayıran gözleri ve yüz yapısıdır. Görenlere hayranlık uyandıran bir yapısı bulunmaktadır. 


Birman  Kedi Cinsi

Birman Kedi Irkı Vücut ve Görünüşü

Oldukça güçlü, geniş ve yuvarlak kafası vardır. Yuvarlak burnu ve dolgun yanakları ile tatlı bir görünümü vardır. Çenesi ise gayet sağlam ve gelişmiştir. Orta boyda kulaklara sahip ve yuvarlak uçludur.  Gözleri yuvarlaktır ve vücudu uzun aynı zamanda gelişmiştir. Orta uzunlukta olan kalın bacaklara sahiptir. Geniş patileri yuvarlaktır.  Kuyruğu ise vücuduna aynı orantıdadır. 

Tüy Bakımı Nasıl Olmalıdır?


Tüyleri uzun olduğundan dolayı sürekli bakıma ihtiyaç vardır. Düzenli olarak gün aşırı taranması ve gerekli bakımların yapılması gerekir.

Birman kedi cinsinin kökeni Fransa'dır. 


Bir önceki kendi ırkı "Balinese Kedi Cinsi" özellikleri, tüy bakımı, Balinese Kedi ırkının temel özellikleri nelerdir. Konumuzda detaylı şekilde bilgiler verdik.İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if