Bonzai ve Zararları Nedir? sinema

Philetairus socius kuşları

ibrahim fırat | Perşembe, Ekim 01, 2015 | 1 yorum

Resimde gördüğünüz yapı Philetairus socius kuşları tarafından uzun seneler içinde yapılmış ve en son hali ile bu şekli almıştır.  Bu kuşların yuvalarının en belirgin özelliği apartman binalarına benzemesidir. Bu odaların içinde 300 - 400  civarı kuş birlikte yaşamaktadır.  Buna dahil olarak yüzyıllar geçse bile burada yaşamlarını sürdürürler.

Philetairus socius kuşları


Bu yuvaların bazıları büyük, bazıları ise küçüktür. Büyük olan yuvalar ağacı yıkacak derecede yüklü olabilir.  Bu yapının giriş kısmı alt taraftandır. Sarmaşık, çamur ve buna benzer maddeler kullanılarak  kuşlar tarafından inşa edilmiştir.

Aynı zamanda giriş kısımlarında dış tehlikelerden koruması için sivri uçlu dikenler ve çubuklar ve bupi tuzaklarıda bulunmaktadır. Bu sayede yırtıcı düşmanlarından korunmuş oluyorlar.  Bu yapının içindeki odalar oldukça konforlu, inşa esnasında odaların içine çimen serilmiştir.

Çok oda bulunan bu esrarengiz yapıda odaların kullanımı da mevsimlere göre değişir. Soğuk havalarda iç odalar kullanılır, sıcak havalarda ise dış odalar kullanılmaktadır.
                     1   2   3   4   5İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

1 yorum:

  1. doğrusu çok şaşırdım bu kadar mükemmel işcilik ve ayrıntı beni çok etkiledi.

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if