Bin Ölçüp Bir Biçmeli

ibrahim fırat | Cuma, Mart 04, 2016 | 0 yorum
Bin Ölçüp Bir Biçmeli Atasözü ve Anlamı.

Elinizde bir bez parçası veya kumaş var diyelim. Sizde terzi konumunda elbise dikmek için hazırlıklarınızı yapıyorsunuz ve size verilen kumaşı yanlış boyutta kesiyorsunuz. Kumaşın eni boyu belli olduğu halde yanlışlıkla yada dalgınlıkla bunun daha ötesi umursamadan kesme işlemi yaparak kumaşı mahvettiniz. 

Bin Ölçüp Bir Biçmeli


Bu yanlış artık nasıl düzeltilecektir. Çünkü belli olan müşteri tarafından özenle seçilmiş kumaşı heba ettiniz. Bu yapılan hata size  zarar olarak dönecektir. Gidip aynı kumaşı ücret karşılığında alacaksınız ve öyle dikeceksiniz. 

Bu gibi yanlışlara düşmemek için işe başlamadan önce  detaylı şekilde düşünmeli ve karar verilmelidir. 

Sonuç olarak her işte bu durum aynıdır. Her işinizde iyice düşünmeli ve ona göre karar vermelisiniz. 

bir önceki atasözü ve anlamı hakkında "Bin İşit Bir Söyle" detaylı incele yapmak için konumuza göz atabilirsiniz.
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if