-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » Trustrank Nedir?


seo
Uzun zamandan beri yazmak istediğim konulardan bir tanesidir Trustrank, önemli tam anlamıyla bilinmesi  gereken konulardan bir tanesidir. 


Trustrank Açıklaması:

Genel olarak özetlemek gerekirse,  spama karşı   savaşmak ve  sapamlara engel olmak anlamında nitelendirebiliriz en kısa tabiriyle. Trustrank Stanford Üniversitesi ve Yahoo tarafından tanımlanmıştı nedeni  ise spam sorunlarıydı. Konumuza devam ederek trustranka neden ihtiyaç duyuluyor kısaca bunlardan bahsedelim.

Web site  sahipleri, arama motorlarında  en üst sıralara çıkmak, taşımak isteyen insanlar her gün milyonlarca spam sayfalar oluşturuyor. Ancak arama motorları   kaliteli  güncel siteleri listelemek istiyor ve spam ile yükseklere  gelen siteleri belli  algoritmalar ile farklı farklı yöntemler  bularak spam  savaşını başlatmış ve herkes hakkettiğini almış oluyor. Sonuç olarak Trustrank,    sayfaların aram motorları açısından güven ve kalitenin bir bölümüdür.

En önemli noktalardan  bir tanesi ise: Spam sayfaları birbirlerinden  farklı kılmak için bir kaç faktörü listeliyeceğim.

* Sitenize bağlantı veren linklerin yaşı ve kalitesi
* Özgün içerik
* Sayfanın yaşı
* Hosting
* IP Adresi
* Sitenize gelen ve giden linklerin kalitesi
FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.