-->

Sponsor Alanı

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

ads
» » » » Blogger Düzenle İkonu Nasıl Kaldırılır?

ads
ads
webmaster

Blogger Widget Düzenleme ikonu kaldırmak

Bu konumuz seo açısından önemlidir.  Genel olarak faydalı olan sadece  site sahibine gözüken widget düzenle ikonu aynı zamanda seo sorgularında link çıkışı olarak gözükmektedir.  Link çıkışı olarak gözükmesinin yanı sıra dofollow olarak çıkış vermektedir.  iki yöntemle bu sıkıntıyı hemen gidereceğiz. 

Bu yöntemi http://www.ilkay.co/  arkadaşımız kendi blogunda anlatmış. Bizde oradan  yararlanarak sizlere sunacağız.

1. Yöntem: 

Her widgetin  kodları arasında  şu kod bulunmaktadır. <b:include name='quickedit'/>  Blogger + Şablon >> HTML'yi düzenle bölümünden yukarıdaki kodu bulun ve silin. Bu şekilde widget ikonları pasif hale gelecek site sahibine gözüken ikon  artık size de gözükmeyecektir.  

Yukarıdaki yöntem ile ne kadar widget çıkışınız varsa o kadar yukarıdaki koddan silin. 

2. Yöntem:

Bu  yöntemimiz oldıukça basit  aşağıdaki kodu  css kodlarınızın arasına yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Tüm ikonları etkisiz hale getirecek ve gözükmeyecektir. 

.quickedit{display:none;}


ads

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.