Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular
» » Salatü Selam Şefaate Vesile Olur


Salatü Selam Şefaate Vesile Olur
Hz. Muhammed (s.a.v.) salatü selam getirmek, Resulallah'tan şefaatini talep etmektir. Zira şefaatin asıl anlamı, selamet ve kurtuluş için dua talep etmektir. Sanıldığı gibi şefaat sadece ahirette veya sadece günahkarlar için geçerli değildir. Dolayısıyla herkes her zaman Peygamber Efendimiz'den şefaat talep edebilir, etmelidir de. Gerek dünya gerek ahiret hususunda şefaat talep edebilir.

Çünkü Cenab-ı Hak, başta peygamberler olmak üzere salih kullarına şefaat yetkisini vermiştir. Bunlar, insanların dünyadaki sıkıntılarını ortadan kaldırmak veya hafifletmek için Allah'a yalvarırlar. Aynı şekilde ahirette günahkar müminlerin Allah tarafından affedilmesi, diğer müminlerin Allah katında yüksek makamlara ulaşması veya cennetteki derecelerinin artması için şefaatte bulunurlar. 

İşte o yğce peygamberin şefaatini talep etmenin yollarından biri de ona salatü selam getirmektir. Bu sebeple hermümin salatü selamı vird edinmelidir.  Her an her gün ona salat okumalıdır. Zira bu, Resulallah Efendimiz'in şefaatini ve şahitliğini kazandırır. Nitekim, "Sabah akşam bana on defa salat getiren kimseye şefaat ederim" buyrulmuştur.

"Cuma günü ve gecesi bana çokça salavat getirin. Kim böyle yaparsa ben kıyamet günü ona şahitlik yapar ve şefaat ederim"

Yazar: Siraceddin Önlüer

O'nu Selamlamak - Salatü Selam Getirmenin Faziletleri [ Semerkand ]«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.