-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

ads
» » » WordPress Uzmanı Kişisel Blog

ads
ads
İnternettte sağlıklı bilgi arama artık sıkıntı hale geldiği günümüzde ciddi anlamda sağlam kaynaklara ve güvenilir bilgilere ihtiyacımız git gide artmaktadır. Genel olarak ben bir konu bilgiye ihtiyacım olduğunda internette araştırma yaparım ve bu yaptığım araştırmalar da karşıma çıkan siteleri beğenirsem kaydederim ve tekrar bir araştırma ihtiyacı hissettiğimde önceliğim bu siteler olur. Üstelik bilgi gereksin veya gerekmesin bu sitelere tekrar girip ne var ne yok diye bakarım makalelerini okurum.

WordPress Uzmanı Kişisel Blog


Ben genel olarak araştırma yaparken dikkat ettiğim kadarıyla karşımıza çıkan güvenilir kaynaklar genelde Kişise Blogsitelerini oluyor. Sebebini düşündüm, kişisel blog siteleri genelde bir konu üzerine kurulu olduğu için ve sahibi de o konuyla sürekli haşir neşir olduğu için genelde güvenilir bilgiler oluyor. Misalen WordPress alanında bir araştırma yapmam gerektiğinde bu kaynakların genelde WordPress Uzmanı kişilerin tuttuğu blog siteleri olduğu için ve kendileri de sürekli bu alanda çalışma yaptıkları için paylaştığı bilgiler genel olarak büyük oranda doğru oluyor.

Ayrıca internette çok büyük bir kitle ise kopyala yapıştır ile bu bilgileri sürekli kullanıyor ancak ne kadar doğru olduğu ne kadar yanlış olduğu belli değil. Bunu da sorugulamadan, araştırmadan yaptıkları için faydadan çok zarar sağlıyorlar. Bu anlamda bilinçli internet kullanmayı bilmeyen kişiler de bu bilgileri alıyor ancak fayda yerine zarar görüyorlar. Bu sebepledir ki hem bilinçli bir kullanıcı olmak hemde bilinçli bir araştırmacı olmak gerek. Bu konuda ise tavsiyem Kişisel Blog sitelerini takip etmenizdir.

ads

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

  1. Sanırsam blogspot yani bedava kişisel bloglarını google daha çok seviyor ve indexlemeyi daha kolay yapıyor. Kopyala yapıştır taktiğine gelirse kişisel yorumum örnek verecek olursam hakkın rahmetine kavuştu yazısını başka yerden alıp kelimelerin yerlerini değiştirdiğimizde yani, rahmetli vefat etti ve hakkın rahmetine kavuştu olarak en azından bir farklılık getirmek lazım, belkide ben yanlış düşünüyorum ama yazınız oldukça aydınlatıcı. Teşekkürler

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.