Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

Bıttım Sabunu Faydaları
Siirt ilimizde yetişen çitlembik bitkisinin yapraklarından elde edilen yağla üretilen tamamen organik ve mucizevi faydaları bulunan sabuna bıttım sabunu denilmektedir. Yüzde yüz doğal geleneksel ev yöntemleriyle elde edilen bu sabunun içeriğinde sadece menengiç yağı bulunmaktadır. Menengiç yağı ise ağaçlardan elde edilen bıttımların sıkılması sonucu oluşmaktadır. Bıttım sabunu ülkemizde en yoğun ve en kaliteli olarak Siirt ve Mardin şehirlerinden temin edilebilmektedir. Ülkemizin farklı illerinde ve bölgelerinde de bıttım sabunu üretilmesine karşın en kaliteli bıttım sabunu Siirt bölgesine özgüdür. Çünkü farklı bölgelerde üretilen bıttım sabunları gibi içeriğine zeytinyağı karıştırılmamakta ve tamamen el yapımı olarak üretilmektedir.

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabununun en sık kullanım sebebi saça olan faydalarından kaynaklanmaktadır. Çünkü saç dökülmelerini engellemesi ve kepek oluşumuna karşı son derece önleyici olması öne çıkan bıttım sabunu faydaları arasında bulunmaktadır. Bıttım sabunu özellikle kuru saçları besleme, yumuşatma ve daha parlak bir görünüme kavuşturma özelliğine sahiptir. Ayrıca bakteri oluşumu sebebiyle saç diplerinde yaşanan yoğun kaşıntıları engelleyici özelliğe sahiptir. Bu sabun sadece saç bakımında değil ayrıca yüz temizliği ve tüm beden temizliğinde de aşırı derecede olumlu etkiler ortaya çıkarmakta ve kullanan kişiye natural bir güzellik sağlamaktadır.
Mucizevi bıttım sabununun faydaları arasında oldukça ilginç, dikkat çekici ve birçok kişinin bu sabunu kullanmasına sebep olan bir durum bulunmaktadır. Bu da bıttım sabununun varis giderici özelliğidir. Düzenli olarak bıttım sabunu kullanan kişiler, düzenli olarak bu sabunla bacaklarına masaj yaptıkları için varis ağrılarının son bulduğunu ve varislerin yavaş yavaş temizlenmeye başladığını ifade etmektedirler.
Derisinde ve ellerinde egzama rahatsızlığı olan bireyler de bu sorunlarından bıttım sabunu faydalarısayesinde kurtulmaktadırlar. Düzenli kullanım sonucunda bıttım sabunu egzamayı, ellerde görülen kaşınma ve kızarıklık rahatsızlıklarının tamamını yok etmektedir. Ayrıca doğal antiseptik özelliğe sahip olmasından dolayı ellerde tekrardan hastalık oluşmasına karşı ciddi koruyucu etki göstermektedir.

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

 1. Kardeşim gerçekten merak ettiğim için soruyorum. "Bıttım sabununun faydaları" başlığımız bu. Altına deriden tut da varis ağrısına egzamaya .... diye bir sürü saymışsın. Benim merak ettiğim sen hiç bunu kullanıp test ettüin mi ? Tamam bitkisel ilaçlar çok önemli sentetik ilaçlardansa. Ama bir bitkinin bu kadar çok faydası olur mu ? Hem de tek başına . Yanına başka bir bitki ilavesi de yok ? Karışım bile değil yani ki bu kadar farklı ağrıya sızya derman olsun. Acaba ben mi çok yanlış düşünüyorum ?
  inşaat

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba bu adresten iletişime geçerek detaylı bilgileri alabilirsiniz hocam http://www.bittimsabunu.gen.tr/

   Sil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.