Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Tekrar DönmekTekrar Dönmek
Mehmet Kırkıncı Hoca Efendi'ye:

- Hz. Adem (a.s.) niçin cennetten dünyaya gönderildi? diye sormuşlar.
- Fena mı oldu, demiş, iki kişi geldiler, milyarlarca insanla beraber döndüler. Hep cennette kalsalardı bu sayı hiç değişmeyecekti.

Bir kişi gidip binlerle dönmek önemlidir. Yangınların içine girmek, rahatı terk etmek, binlerce meşakkate katlanmak, insanların dünyasını da, ahiretini de cennete çevirmek içindir.

Dünden bugüne hakkın naşiri olmak için evini barkını, sokağını yurdunu bırakıp dünyanın dört bir yanına giden insanlar vardır. İli başka, dili başka, sesi başka, aşı başka insanların arasında yaşamak gibi zor bir şeye katlanmışlardır. Zor, ama Allah'ın en fazla hoşnut olduğu şey de budur.

İnsan aynı niyetle karşı komşusuna gitse öyle kıymetlidir.

Bu uğurda belki cennet bile mukavemetten  terk edilebilir. İnsan kardeşlerimiz, iman kardeşlerimiz olsun diye eve döner gibi, cennete kardeşlerimize el ele girebilmek için..Yazar: Mehmet Akar

Mesel Ufku | Nükte ve Hikmet  [ Timaş Yayınları ]

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.