Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular
» » » Balık Kavağa Çıktığı Vakit Kösenin de Sakalı Biter


Balık Kavağa Çıktığı Vakit Kösenin de Sakalı Biter Atasözü ve Anlamı

Hayatımızda türlü türlü işler vardır. Bunlarda bazıları imkansız olan işlerdir. Yapılamayacak hiçbir zaman olma ihtimali olmayan işlere bel bağlamak çok cahilcedir. Böyle şeylerde umutlanmak akıl ile bağdaşmaz. Balık kavağa çıkamayacağına göre buna inanmak ve çıkmasını beklemek sizce doğru mu?

Balık Kavağa Çıktığı Vakit Kösenin de Sakalı Biter


Bununla birlikte köseler vardır. Bilirsiniz köselerde sakal olmaz, köseden sakal çıkmasını ve çıkacağını ummak ta tıpkı yukarıdaki örnek gibidir. Hayal etmek ve umutlanmak elbette güzeldir. Ama bu hayal ve umudun sınırını aşmak anlamına gelir. Bu tür mantıksız düşüncelerden uzak durmak lazım. «
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.