Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Kelime-i Şehadet Getirmek

Bir dine girmek için, o dinin şartlarını kabul etmemiz gerekir. İslam dinine girmenin tek şartı vardır; o da Kelime- Şehadet'tir.

Müslüman olan herkes Allah'tan (Celle Celâluhu) başka ilah olmadığına ve Hazreti Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) O'nun kulu ve Peygamberi olduğuna şehadet eder.

Kelime-i Şehadet Getirmek


İnanarak Kelime-i Şehadeti söyleyen herkes Müslüman olmuş demektir. Cennete girmenin ilk şartıdır. Onun için her namazda otururken Kelime-i Şehadeti söyleriz. Günde beş defa ezanlarda bu kutlu sözü duyarız.

Kelime-i Şehadet:


Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Rasûlühü'dür....


Kelime-i Şehadetin Anlamı Nedir?

Eşhedü: Ben şahitlik ederim ki

En lâ ilahe: Hiçbir ilah yoktur

İllallah: Ancak Allah (c.c.) vardır.

Ve eşhedü: Yine şahitlik ederim ki

Enne Muhammeden: Muhakkak ki, Muhammed (s.a.v.)

Abdühü: O Allah'ın (c.c.) kulu

Ve Rasûlühü: O'nun ekçisidir.

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. son nefesimizde kelimeyi şahadeti getirerek çene kapamayı nasip eylesin..

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.