-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Akıl İle Olmaz...


Allah (c.c) İman etmemiz akıl ile olmaz. Sadece vahiyle bunu öğrenebiliriz. Demem şu ki; Allah Teala Hazretlerine Kur'an-ı Kerim'deki Ayetleri ve Kainatın Efendisi olan Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin sözleriyle kendisini nasıl tanıtıyor ise bizlerden o şekilde bir iman etmemiz isteniyor anlamına gelir. Bu durumda ise akıl vahye tabi olmalıdır.

Akıl İle Olmaz...


Ancak burada  yanlış anlaşılma olmasın aklı devre dışı bırakmıyoruz. Sadece kendi aklımızla Peygamberler olmasa Allah'ı tanımak ve iman etmek çok güç olurdu, yani olması mümkün sayılmazdı. Bundan dolayı bir rehber ve yol gösterici olarak son peygamber olarak Allah bizler Peygamber Efendimiz'i (a.s.v.) göndermiş ve ona ümmet olma şerefine erdirmiştir. Ne kadar şükür etsek azdır. 
FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.