-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Src Belgesi ve Fiyatları


Yolcu ya da yük taşımacılığı yapan araçları kullanmak isteyen sürücülerin ‘mesleki yeterlilik belgesi’ne sahip olması gerekiyor. Bu belgelerin tamamı halk arasında Src belgesi olarak isimlendiriliyor. Alınması gereken belge ise kullanacağınız aracın özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Örneğin yük taşıma işi için kullanılan araçları uluslar arası alanda kullanmak isteyen şoförlerin Src3 belgesini, aynı işi yurt içinde yapmak için kullanılan araçları kullanmak isteyen kişilerin ise Src4 belgesini alması gerekiyor. Örneğin benzin tankeri şoförlüğü yapacak olan kişilerin ise yukarıda bahsedilen iki belgeden birisine sahip olması ve daha sonra da gerekli olan eğitim programını başarıyla tamamlayarak Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınava girmesi ve Src5 belgesini alması gerekiyor. Tehlikeli madde taşımacılığı yapma amacıyla kullanılan tüm araçlarda şoför olarak görev yapmak isteyen kişilerin Src5 belgesini alması gerekiyor.

Src Belgesi ve Fiyatları


Yolcu taşımacılığı yapan araçları kullanmak isteyen kişilerin de Src belgesini edinmeleri gerekiyor. Src2 belgesi yurt içinde yolcu taşımacılığı yapma amacıyla kullanılan araçları sürmek için gerekli olan yetkiyi sağlıyor. Src1 belgesi ise aynı işi uluslar arası alanda yapmak isteyen kişilerin alması gereken belge olarak gösterilebilir. Src1 belgesini alan kişiler aynı zamanda Src2 belgesini de almış olarak kabul ediliyorlar. Yani bu belgeye sahip olan kişiler hem yurt içinde hem de yurt dışında yolcu taşımacılığı yapma amacıyla değerlendirilen araçları kullanabiliyorlar. Bu belgelerin statüleri ve eğitim programları farklı olduğu için, src belgesi fiyatları da söz konusu olan belgenin tipine göre farklılık gösteriyor


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.