-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » Bir Baş Soğan Bir Kazanı Kokutur.


Bir Baş Soğan Bir Kazanı Kokutur Atasözü ve Anlamı:


İyi örnek olmak her insanın görevidir. İnsanlara kötü örnek olmak ise sakınılması gereken durumdur. Bundan dolayı ahlaksız insanlar, içinde yaşadıkları toplumu bozabilirler. Bu yüzden gelecek nesile gençlere kötü örnek olurlar. Yeni yetişkinlerde kendileri gibi olurlar. Bu onlara bir özenti ile ortaya çıkar.

Bir Baş Soğan Bir Kazanı Kokutur.


Bu sebeple arkadaşları iyi seçmek lazımdır. Kötülerin içinde olan zamanla kötü olur. İyi insanlarla vakit geçiren kimseler ise iyi insan olma eğilimindedir. Bu böyledir. Sizin içiniz ne kadar temiz olsa bile zamanla kötülerle beraber oldukça onların huylarını da alacaksınız. Üzüm üzüme baka baka kararır ata sözü aklınızdan çıkmasın.

Sonuç olarak bu durumdan dolayı genel olarak herkes etkilenir, komşular, insanlar, toplum ve daha fazlası...Bir önceki konumuzda ise "Bir Avuç Altının Olacağına Bir Avuç Toprağın Olsun" isimli atasözü ve anlamı hakkında açıklamalar yaptık.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.