-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » İbretlik Bir Kıssa


Allah
Meşhur alimlerden birisi bir beldeye uğramıştı. Yanında birçok talebe ve halk olduğu halde bir ihtiyar ninenin yanından geçtiler. İhtiyar nine kalabalığı görünce, oradaki birisine:  

"Bu kimdir, bu kalabalık nedir? diye sordu." Alimin talebelerinden birisi bunu duydu ve : 

 * Onu tanımıyor musun? O, Allah u Teala'nın varlığı hakkında bin bir tane delil ortaya koymuş bir alimdir, diye cevap verdi. Nine gülerek:
 * Eğer onun Allah'ın varlığı hakkında bin bir tane şüphesi olmasaydı, bin bir tane delile de ihtiyacı olmazdı. Ben Yüce Allah'a delilsiz iman ediyorum, dedi. Bu söz alime ulaştı, çok hoşuna gitti, ellerini açtı ve şöyle dua etti:
 * Allah'ım! Senden şu ihtiyar kadının imanı gibi bir iman ve kalb safiyeti istiyorum. Etrafındakilere de: - Benim gibi araştırın, ama bu nine gibi iman edin, tavsiyesinde bulundu.

Kaynakça:

Yazar: Dr.Dilaver Selvi 

Ehli Sunnet vel Cemaat


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.