-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Origami Nedir?


Origami, Japon kağıt katlama sanatına verilen bir isimdir. Bu ismi çok duymuş ve katlanmış kağıtları görmüş olabilirsiniz. Çünkü çok yaygın halde birçok yerde bulunmaktadır. Ve çok kişi de bu sanatı  öğreniyor ve yapıyor. 

Bununla oyunlar oynayabilirsiniz, ve ailenizle iyi vakitler geçirmek için biraz çaba ile kağıtları katlayarak güzel şekiller ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sizin becerinize kalmış bir durumdur. 

Arkadaşlarınıza bununla oyunlar oynayabilirsiniz. Hem oldukça ucuz maliyeti vardır. Faydaları da vardır elbette. Origami yaparken çok dikkat yoğunlaşması gerektirir ve bu sayede dinleme ve izleme olanağı oluşturduğundan bu yönleriniz daha çok gelişmektedir. Sadece bir oyun deyip geçmemeniz gerekmektedir. 

Origami Nedir?


Ayrıca bu sanatı yaparken, biraz sabır da gereklidir. Hemen bir anda iyi bir görünüm ortaya çıkarmak kolay olmamakla birlikte becerinize göre bu durum değişmektedir. Bu sayede sabır etmeyi öğrenmiş oluyorsunuz. 

Ve buna bağlı olarak, el becerisi olarak, göz kordinasyonu aynı zaman psikomotorun gelişmesine yardımcı etkendir. 

Sonuç olarak, çocuk oyunu veya işi olarak görülmemeli ve insanın matematik bununla birlikte geometri alanında gelişimine de yardımcı oluyor. Ve gelişmesi için ön ayak oluyor diyebiliriz. 


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

4 yorum:

 1. Origami yani kağıt sanatı bir türlü beceremediğim bir şey, elim yatkın olmadığı için kağıtlar ile basit bir gemi bile yapamıyorum :)

  YanıtlayınSil
 2. Youtubeden'dan origami ördek yapımı videosu izleyip yapmaya çalışmıştım. Origami kolay bir şey değil gerçekten.

  YanıtlayınSil
 3. Belki alakasız olacak ama, origami denince aklıma ünlü yabancı hapishane dizisi Prison Break Geliyor. O dizideki başrol oyuncusu kağıttan kuğu yapıyordu.

  YanıtlayınSil
 4. Süleyman Aytunç4 Eylül 2016 08:15

  Origami sanatıyla ilgili yıllar yıllar önce bir kitap okumuştum. Adı yanlış hatırlamıyorsam Sadako Sasaki ve kağıttan 1000 turna kuşu olması lazım.

  YanıtlayınSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.