-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » Venüs Gezegeni


Güneş sistemimizde bulunan bir gezegenin adıdır venüs. Güneş sisteminde bildiğiniz gibi birçok gezegen bulunmaktadır. Yakınlık bakımından Merkür'den sonra Venüs gezegeni gelmektedir. Venüs'ün güneşe uzaklık mesafesi 108 milyon km'dir.

venüs


Bu gezegen şu isimlerle de anılmaktadır: "Zühre, Çolpan ve Çoban Yıldız" büyüklük olarak dünyamıza yakın derecededir.  Venüs güneş etrafındaki dönüş süresini ortalama 225 günde tamamlamaktadır.  Bu gezegenin garip olan yanı ise hem kendi etrafında ve diğer gezegenlerinde  tersi yönünde dönmesidir.

Venüs Gezegeni


Venüs gezegeni oldukça sıcaktır.  Uzun süren çalışmalar sonucunda bazı uzay araçları gezegene gönderilmiş ancak net bir bilgi alınamamıştır.  Gezegenin oldukça sıcak olmasından dolayı gönderilen araçlar harap olmuştur. İnsanlık tarihinde  Venüs hep merak konusu olmuştur.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.