-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Göz Yaşı Abdesti Bozar mı? Teravih Namazı İle İlgili Soru..


Soru: Hayırlı günler. Hocam iki sorum olacaktı mümkünse cevaplar mısınız ? Bir kaç gün denedim fetva hattını yoğunluktan sıraya bile alınmadım. Ulasamiyorum. Annem sormamı istedi. Birincisi gülmekten kaynaklanan göz yaşı akması abdesti bozar mı? Birde Ramazanda teravih namazında 2 rekatli 10 selamla kalıyoruz ya bütün 2 rekatları birinci rekatta kevser ikinci rekâtta ihlas okuyarak kılabilir miyiz? Allah razı olsun. Hayırlı huzurlu ramazanlar...

Cevap: 

 1. Namaz,dışında gülmekten ağlamaktan cerahatsiz normal çıkan gözyaşı abdesti bozmaz

 2.   Her iki rekatten sonra subhaneke okuyoruz ondan sonra namaz yeni başlamış gibidir istediğimiz süreyi yeniden okuyabiliniz. Her iki rekatte kevser ve ihlas okunabilir. Ancak ayni yerleri okumaktansa bilenler değişik yerlerden okusa daha güzel olur.

Ehlisunnet Fetva Hattı: Hasan Çıttır Hocaİslami konularda kendini  yetiştirmiş, İlahiyat fakültesi mezunu ve  fıkhi meseeler ve sorulan sorulara  "Ehlisunnet Fetva Hattı" grubu ile  araştırmalar ve en doğru bilgiyi vermek için emek harcayan İslam'a ve insanlara yardım etmek için sorularınıza cevapları  net şekilde öğrenmeniz mümkün.  


borcu olan kişi zekatını nasıl hesaplar?FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.