-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » 4 KANATLI DİNAZOR


4 KANATLI DİNAZOR


Araştırmacılar şimdiye kadar bulunan en büyük ve  4 kanatlı dinozorun keşfedildiğini açıkladı. Araştırmacılara göre bu tür kuşlar arasında en uzun tüylere sahipti. Bu yeni keşifle birlikte dinozorların nasıl uçtuğu hakkında yeni bilgilere ışık tutacağı umut ediliyor.

4 KANATLI DİNAZOR


125 milyon yıl yaşındaki bu dinozorun ismi Changyuraptor yangi, ellerindeki ve ayaklarındaki büyük tüylerle 4 kanatlı gibi görünmekteydi. Dinozorun fosili 2012 yılında çinin kuzeydoğusunda Liaoning kasabasında yapılan kazılarda bulunmuştur. Araştırmanın sorumluluğunu yürüten yer bilimci ve aynı zamanda Los Angels doğal tarih müzesi dinozor enstitüsü müdürü Luis Chiappe burada çıkarılan fosillerin çok büyük bir kısmının bölgede yaşayan çiftçiler tarafından çıkarıldığını söyledi.Kaynak:  http://www.livescience.com/46803-changyuraptor-yangi-dinosaur-longest-feathers.html


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.