-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » » » Tentür Nedir ve Nasıl Yapılır?


Bitkisel Tentür Nasıl Yapılır?

Tentür Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tentür Nedir?


Tentür nedir? Bitkilerin kök, gövde, çiçek, yaprak veya dallarının, bitkisel alkol,(şeker kamışından elde edilir) sirke veya su ile karıştırılmasından elde edilen ürüne denir. Tentürler, 35-40 derece bitkisel alkol veya aynı derecede etil alkol veya elma sirkesi kullanımı ile elde edilirler.

Tentür Nedir ve Nasıl Yapılır?


Tentür  en eski yöntemlerden biri olup  alkol ile bitkilerin özünü  çıkarmak kullanılan  yöntemdir. Bunu yapabilmek için bazı bilgilere ihtiyaç vardır.  Sanıldığı kadar kolay olmayıp ve zorda değildir.  

Tentür Nedir ve Nasıl Yapılır?


Tentür için iyi alkol kullanılması lazım.  Kaliteli alkol ancak buna ulaşmak o kadar olmayabilir.  Ve bazı oranları da bilmek gerekir. Mesela  misk ve amber tentür ile yapılabilir. Bu yüzden kısa sürede olgunlaşması sağlansa bile raf ömrü kısa olabilir.

Tentür Nedir ve Nasıl Yapılır? 1


Mesela bir bitkinin   özünü  çıkarmak bazı  yağ veya  alkol kullanabilirsiniz.  Bunun için kavanoz ve  gerekli  malzemeler   1/5 oranında ayarlama yaparak bir süre bekletmek ve  ara sıra çaklamak gereklidir.

Tentür Nedir ve Nasıl Yapılır?   2


Nasıl  bir  tentür  yapmak istiyorsanız  yorumdan belirtin bilgi verelim.

iF

Google aramaları:

Lavanta tentürü nasıl yapılır

Tentür formülleri

Sarımsak tentürü nasıl yapılır

Tentürdiyot nedir

Belladon tentürü

Nane tentürü

Tentür kantarit

Kekik tentürü

Nane tentürü nedir

İmmun power tentür

Tentür ingilizce ne demek

Yulaf tentürü


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.