-->

Sponsor Alanı

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

ads
» » » » » » » » » Ölümün eşiğine geldiler bonzai içenler

ads
ads
Ölümün eşiğine geldiler bonzai içenler
İstanbul'un Şişli ilçesinde bonzai isimli zehiri içtikten kısa bir süre sonra fenalık geçirdiler. Kalbi sıkışan gençler baygın halde bulunuyorlardı. Bonzai zehiri sebebiyle baygın halde bulunanların yanına sağlık ekipleri çağrılarak hayata döndürülmeye çalışıldı. Uzun süreli uğraşlar sonucunda gençler kendine getirildi.

Bonzai olayı İstanbul'un Şişili semtinde 19 Mayıs mahallesinde ortaya çıktı. 18.08. 2014 Pazartesi günü yaşanan olayda herhangi bir can kaybı meydana gelmedi.  Olayı değerlendirmeye alan polis ekipleri cadde kenarında merdivende hareketsiz ve baygın şekilde olduklarını farkederek sağlık görevlilerine haber verildi. İsimleri açıklanmayan gençler sağlık çalışanları tarafından tedavi edildiler.


Gençlerin iddiaya göre sentetik madde olan bonzai veya jamaica genel olarak ismine bonzai denilmektedir. Bu maddeyi kullandıktan sonra bir süre yürüdükten sonra merdivenleri çıkarken baygın halde yığıldıklarını görenler söylemektedirler. Baygın gençlerin bilincinin açık olup olmadığını sağlık ekipleri tarafından  soru sorularak belirlenmeye çalışıldı. Daha önce içtiniz mi? ne kadar içtiniz gibi sorularla  durumunu anlamaya çalıştılar ve bu duruma göre tedavi gerçekleşti ve gençler kurtarıldı.

Daha sonra gençler ambulasa alınarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı gençlerden birinin durumu ağır olduğu açıklandı. Allah acil şifalar versin..
Bonzai zehiri çok tehlikeli ve öldürücü özelliği olan sinek ilacı, tarım ilacı, fare zehiri ve bilmediğimiz bir çok kimyasallardan meydana gelen ölümcül kimyasal zehirdir. Tek sefer de dahi hastanelik etme riski, kalp krizi ve bir çok kötü sonuçlara ulaştırabiliyor. Çünkü her önüne gelen zehir tacirleri bunu rahatlıkla imal edip insanları zehirleyebiliyor. Bir duman, bir parça, dozu ne olursa olsun içinde ne olduğu bilinsede bilinmesede her insana göre bu değişmekte olup bir parça duman bile insanı hastanelik edebilir. Kesinlikle güvenmediğiniz, bilmediğiniz normal sigara dahi bile birinden alıp içmeyin bu maddenin tek parası bile risk oluşturyor ve içine çok rahatlıkla koyabilirler.


BONZAİ ZARARLARI BONZAİ NEDİR? TÜM ZARARLARI VE TÜM DETAYLARI VE KULLANICI YORUMLARINI OKUMAK İÇİN YAZIMIZI OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. OKYUN VE HERKESE OKUTUN ZARARLARINI HERKES BİLSİN OKUMAK İÇİN TIKLA

Bonzai hakkında detaylı bilgi için aşağıda ki videoyu kesinlikle izlemelisiniz..ads

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.