Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » Lüzumsuz KonuşmakLüzumsuz Konuşmak
Meliklerden birisi, hayvan terbiyecisi ve adamları ile beraber yolculuğa çıkmıştı. Yolda konaklarında, bir kuş sesi duydular. Melik, derhal o kuşun avlanmasını emretti. Adamları sesin geldiği tarafa gitti ve öten kuşu avlayıp getirdiler. Hayvan terbiyecisi:

- Eğer bu kuş ötmeseydi, avlanmaktan kurtulacaktı, dedi.                                                            *****

Bir fikir adamı, "Çocuklarınıza susmayı öğretin. Nasıl olsa bir gün konuşmayı öğrenecekler" der.

İnsan, dilinin eseri ve esiridir. Kimliğini dili gösterir. Lüzumsuz söz edenin, kıymeti sukut eder. 

Yazar: Mehmet Akar

Mesel Ufku | Nükte ve Hikmet  [ Timaş Yayınları ]

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

5 yorum:

 1. Hiç sevmem lüzümsüz konuşanları.

  YanıtlaSil
 2. Selçuk Yıldırım31 Ağustos 2015 15:06

  Maalesef dünyada çok konuşanları çok bilen olarak algılayan insan sayısı daha fazla. Bilse de bilmese de her konu üzerinde fikir yürüten insanları gördüğümde nedense göğüs kafesimde bir sıkışma hissediyorum.

  YanıtlaSil
 3. Az konuş, öz konuş diye boşuna dememişler. Çok konuştukca söylediklerinin değeri azalıyor. İnsanlar artık konuşmana dikkat etmeden sadece dinliyorlar. Oysa daha tutarlı ve dolu dolu konuşsan herkes sana yoğunlaşır, anlamaya çalışır.

  YanıtlaSil
 4. Güzel menkıbe.

  YanıtlaSil
 5. gereksiz konuşmaları yapan gereksiz kişileride sevmem ben

  YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.