Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Yetimler

Yetimler

Yetimler Hakkında Hadis-i Şerifler

Müslümanlar içinde en hayırlı ev, kendisine iyilik yapan bir yetimin bulunduğu evdir.

Müslümanlar içinde en kötü ev de, kendisine kötülük yapılan bir yetimin bulunduğu evdir.

Ben ve yetime bakan kimse, cennette şu iki parmak gibiyiz.

Bir Müslüman Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)'in huzuruna gelerek kalbinin katılığından şikayet etti ve ondan nasihat istedi.
Hz. Muhammed (a.s.v.) ona şöyle buyurdu:
- Kalbinin yumuşamasını istiyorsan fakiri doyur, yetimin başını okşa.

Dul kadınların ve bir günlük geçimi olmayan fakirlerin nafakalarını karşılamak için koşturan Müslüman, Allah yolunda harp eden mücahit gibidir. Yahut gece namazlı, gündüz oruçlu kimse gibidir.

Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürüse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde Allah (c.c.) onu mutlaka cennete koyar.


«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.