Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Hak Deyince Akan Sular Durur

Hak Deyince Akan Sular Durur
Haklı olan kişi her zaman üstün olur. Bazı anlaşmazlıklarda haklılık ele alındığında, kimsenin diyecek bir sözü olmaz istisnalar hariç. Hayatımızda hakkı düzenleyen bilime hukuk denir. Hukuk kuralları ise mahkeme ismi anılan adaletle yürütülür. Haklı ve haksız ayırt edilir, mahkeme haklı olan kişinin yanında olur. Diğer tarafı ise cezalandırır. Ancak şunu unutmamak lazım, haklı olanın meydana çıkması için mahkemenin tarafsız olması gerekir. Kimseden emir almaması gerekmektedir. Örnek olarak krallar tarafınca kurulan, güçlüler tarafından yönetilen çok eski zamanlarda ki mahkemelerin  doğru yargıya varması beklenmezdi. Bu tür mahkemeler, demokrasinin olmadığı bölgelerde günümüzde de bulunmaktadır.  Bu tür yerlerin tarafsız olması ve doğru biçimde adaletli olması beklenemez.

İnsan emeğine saygı duyulan; emeğin en kutsal değer olarak tanımlandığı günümüzde, hak hor görülmez, yerde çiğnenemez.


«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.