Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Cezaevlerinde En Çok Mahkum Bulunan 5 Ülke

Cezaevlerinde En Çok Mahkum Bulunan 5 Ülke
Cezaevlerinde En Çok Mahkum Bulunan 5 Ülke Hangileri?

En5 konumuzda bu sefer  dünya genelinde en çok mahkumun yer aldığı 5 ülke isimleri ve mahkum sayılarını vereceğiz.

1. Türkiye:


Ceza evinde bulunan mahkum sayısı toplam 165.033 kişi.

2. Endonezya:


Endonezya'da mahkum sayısı oldukça fazladır. Toplam tutuklu sayısı 167.163

3. İran:


İran da 3. sıramızda yerini almış durumda ve ülkemizde göre mahkum sayısının daha fazla olduğu ülkeler arasında yerini almaktadır. ortalama ceza evi tutuklulularının sayısı 225.624

4. Çin:


Çin nüfus olarak en kalabalık ülkelerden biri olduğunu hepimiz bilmekteyiz ve buna rağmen en çok mahkum sayısı olan ülkelerin arasında yer almaktadır. Toplam mahkum sayısı 1.657.812

5. Amerika Birleşik Devletleri:


Dünyanın en gelişmiş ve büyük devletlerinden olan A.B.D genel olarak cezaevleri ile ünlüdür. En korkunç cezaevlerinin yer aldığı ve azılı mahkumların bulunduğu eyaletler vardır. ABD'de toplam mahkum sayısı 2.217.000 kişidir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.