Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular
» » » » » » Balın Olsun Sinek Bağda'tan Gelir.


Balın Olsun Sinek Bağda'tan Gelir Atasözü ve Anlamı

İyi bir iş yaparsanız ne olursa olsun her zaman değerini bulur. Bir makine yapıyorsunuz ve çok kaliteli olmayan ve işe yaramayacak türden. Bu iş iyi olmadığı için alıcısı da olmayacak. Ama tam tersi olarak çok kaliteli ve her yerde olmayan türden çok iş gören bir makine imal ederseniz bir yerlerden duyulur ve alıcısı çok olur emeğiniz boşa gitmez.

Balın Olsun Sinek Bağda'tan Gelir.


Yani çok emek vererek özen göstererek yaptığımız bir işi henüz satılığa çıkarmadan alıcıları olabilir.  Bunun nedeni o yapılan işi gören kişiler hem ustayı hemde işi başkalarına övmüşlerdir ve kulaktan kulağa namı yürümüştür. Ve bu şekilde yapılan bu iş duyulmuş olup daha çok değer kazanmıştır. Siz müşteriye gitmeden kendileri size gelecektir. 

Becerikli, bilgili, akıllı insanları herkes tanır ve saygı gösterir.  Bu gibi insanlar hiçbir zaman istisnalar hariç işsiz kalmazlar. Bu şekilde birçok kişide bu insanların ustalığından, bilgisinden ve becerisinden faydalanmak isterler.Bir önceki atasözleri ve anlamı konumuzda "Balın Âlâsı Oğulun Tazesinden Olur" atasözünün açıklaması ve özdeyişini yazdık. Konumuza giderek detayları inlceyebilirsiniz.«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. ilginc bir haber balın olsun sinek bağdattan gelir çok doğru söylenmiş

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.