-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » İman İlk Görevdir.


İnsanın ilk ve en önemli görevi, Allah'ın varlığına ve birliğine imandır. Allah'a iman, imanın birinci şartıdır. Allah'a iman gerçekleşmeden meleklere, kitaplara, peygamberlere ve diğer iman esaslarına inanmak da mümkün olmaz.

İman İlk Görevdir.


Bunların  hepsi Allah inancına bağlıdır. Akıl sahibi olan ve ergenlik çağına gelen her insanın ilk görevi Hz. Peygamber'in (s.a.v) Allah Teala tarafından getirdiği  kesin olarak bilinen şeyleri kalbiyle tasdik edip doğruluğuna inanmaktır. İmandan sonra İslam'ın emir ve yasakları gelir. Zira Cenâb-ı Hak, kullarından ilk olarak iman etmesini sonra da emir ve yasaklarını uygulamasını ister, sonra da bunları ihlasla yapmalarını emir buyurur. İnanmayan bir kimseden ne  namaz istenir ne de ihlas.


Yazar: Muhammed Mübarek Elhüseyni

Ehl-i Tasavvuf [ Semerkand ] - Pozitif Dağıtım


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.