-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » (Kesin Çözüm) Sildiğiniz Belgelerin Geri Getirilmesi


Silinen Dosyaları Nasıl Geri Getirebilirim.

(Kesin Çözüm) Sildiğiniz Belgelerin Geri Getirilmesi
Müzik, resim, belge, döküman ve diğerleri için yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirmenin yolları.

Bu konumuz önemlidir. Genel olarak insanlar hata sonucu veya unutarak önemli dosyalarını silmektedir. Bu dosyalar geri dönüşüm kutusuna gitse bile oradan da silerek tamamen silinmiş gibi gözükür. Ancak bilgisayarımızın ara yüzünde gözükmese de derinlerde o dosyalar bulunmaktadır. Eğer sizlerde  dosyalarınızı sildiyseniz ve geri getirmek istiyorsanız çözümü oldukça basit. Bunu normal olarak yapmak çok zor ama bir program sayesinde bunu halletmek çok kolay. Bu programın adı "Recuva" bu yazılım ile sildiğiniz mail, resim, belge, müzik ve daha fazlasını geri getirebilirsiniz. kaç sene önce silinmiş olsa bile liste halinde dosyalarınızı size sıralamaktadır.

Silinen dosyaları geri getirmek için en çok kullanılan  program Recuva isimli yazılımdır. Bu yüzden biz bununla nasıl geri getireleceiğini açıklayacağız:

Arama motorunda  Recuva indir ismini yazarak gerekli yerden indirerek programı kurunuz. Kurulum çok basittir. Ve ücretsiz sunulan programdır.

Programın arayüzünde bulunan "Welcome to Recuva Wizard) Next" yazan kısıma tıklayınız. 

File Type bölümünü göreceksiniz orada hangi tür dosyaları geri getireceğinizi belirleyiniz. Eğer tüm belgeleri geri getirmek için tümünü seçiniz yani All Files olanını.

Pictures, resim demektir. Bu yüzden resimleri geri getirmek ve kurtarmak için bunu seçiniz.

Muziklerini kurtarmak için music seçiniz.

Belgeler, dökümanlar için ise  "Documents" seçiniz.

Videolarınız için ise "videos" kısmından işlem yapınız.

Eğer yanlışlıkla sildiğiniz E-postalarınız varsa "Email" ile bu işlemi gerçekleştiriniz.

Bunlarla birlikte nereden sildiğinizi belirlemek için "File Location" isminde bir bölüm vardır. Oradan nereden sildiyseniz seçiniz.  Eğer dosyaları vb. belgeleri nereden sildiğinizi unutmuşsanız "I'm not sure" bölümünü seçmeniz yeterlidir.

Son olarak ise yapmanız gereken ileri (Next) - Başlat (start) butonları ile silinen dosyaları geri getirme işlemini başlatınız. Bu biraz zaman alabilir. 

En son olarak işlem tamamlandığında dosyaların hepsi liste halinde karşınıza çıkacaktır. Bundan sonrası yapmanız gerekenler oldukça basit. 

Dosya ve veri kurtarma programları çoktur.  Bunlardan en çok kullanılan konumuzda yer alan Recuva isimli progamdır. Ancak tam veril alamazsanız bunun için sitemizde bulunan yedekleme ve kurtarma http://www.ibrahimfirat.net/search/label/Programlar için eklediğimiz birçok program vardır. Bunlardan herhangi birini veya bir kaçını da deneyebilirsiniz.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

3 yorum:

  1. arşivime almak gereken bir proğram sunmuş arkadaşlar çok iyi oldu böyle bir program arıyordum zaten

    YanıtlaSil
  2. Recuva programını çok eskiden beri bilirim. Gerçekten alanında en iyilerden birisidir. Arşivinizde butlak bulunması gereken programlar arasında olsun.

    YanıtlaSil
  3. Önerdiğiniz programda dahil onlarca program denedim malesef hiçbiri tam bir çözüm sunamıyor. çoğu dosyalar bozuk geliyor

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.