-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » İmanın Alameti


İmanın Alameti
Ehl-i Beyt'i Sevmek İmanın Alameti ve İmanla Gitmenin Sebebidir.

Ehl-i beyt'i sevmeyenin imanında noksanlık olur. Çünkü bu konuda birçok hadis mevcuttur. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.v) bir hadisinde şöyle buyurmuştur:

"Ehl-i beytim'i sevmeyenin kalbine iman girmez" (Tirmizi, Menakıb, 29 (nr. 3758)

Ehl-i beyt sevgisi, son nefeste iman ile gitmek için şart görülmüştür. Nitekim Ehl- sünnet alimleri, "Ehl-i beyt'i sevmek, iman ile gitmeye son nefeste selamete ermeye sebeptir." demişlerdir. Çünkü imanın temeli ve en kuvvetli alameti, Allah Teâlâ'yı sevmek ve Allah Teâlâ'nın sevmediklerini sevmemektir.

İmam-ı Rabbani (k.s) hazretleri şöyle anlatmıştır:

"Babam, zahir ve batın ilimlerinde çok büyük alimdi. Her zaman Ehl-i beyt'i sevmeyi tavsiye  ve teşvik ederdi. Ehl-i beyt sevgisinin son nefeste iman selameti açısından önemli rolünün olduğunu söylerdi. Buna çok önem verilmesi gerektiğini ifade ederdi. 

Hz. Ali'nin (r.a) oğlu Muhammed b. Hanefiyye (r.a), "Bir kimse seyyidleri ve alimleri severse, o kimse çok günahkar olsa bile, Allah Teâlâ o kimseye pek çok ihsanda bulunur" demiştir."

Yazar: S. Mübarek Erol

Kurtuluş Gemisi - ehl-i beyt [ Semerkand ] - Pozitif Dağıtım s, 45,46


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.