-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Sâhibu'l-Kevser


Sâhibu'l-Kevser Anlamı.

Kevser havuzunun sahibi anlamına gelmektedir. Kevser havuzunun sahibi ise Efendimiz Muhammed Mustafa'dır. (a.s.v)

Nebiler Nebisi (sallallahu aleyhi vesellem), cümle müminlerin, kendisinden kana kana su içtiği Kevser havuzunun sahibidir. Bu, Allah Teâlâ'nın Peygamber Efendimiz'e (sallallahu aleyhi vesellem) tahsis ettiği büyük bir ikramı ve lutfudur.

Kevser havuzunun vasıflarını anlatan birçok hadis ve haber rivayet edilmiştir. Bu havuzun özelliklerinden biri de ondan bir kere içenin bir daha asla susamamasıdır. 


- Kevser, Rabbim'in bana cennette vaat ettiği bir nehirdir. Onun birçok hayrı vardır. Üzerinde bir havuz bulunmaktadır; ümmetim kıyamet günü gelip gidip ondan içer. O havuzun kâseleri gökyüzünün yıldızları sayısıncadır. (63)

63: Müslim, Salat, 53; Ebu Davud, 124; Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 3/102


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.