-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Ofset Baskı Nedir?


Ofset Baskı Ne Anlama Gelir?1904 senesinde Amerikalı "Ira W. Rubel" tarafından icat edilmiştir. Ofset baskı kağıt üzerine uygulanan başkı çeşitine verilen isimdir. Ve bu başkı şekli zamanımızda kullanılmaktadır.

Örnerğin:

* Kitap
* Gazete
* Dergi
* Broşür
* Fatura
* Kartvizit
* Karton ambalaj
* Vb gibi..

Ofest dilimize İngilice'den geçmiştir Orjinal ismi "OFF-SEt" olarak bilinir. mürekkebin bazı sıraları dikkate olarak , dolaylı olarak kauçuk ile kağıda geçmesi anlamını ifade eder. Gramajları belirlidir. Ve her tür kağıda uygulanabilmektedir, bu özellik ile çok kaliteli baskılar elde edilmektedir.


Ofset Baskı Nedir?


Kaynak >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Ofset_Bask%C4%B1


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.