Ofset Baskı Nedir?

ibrahim fırat | Perşembe, Mayıs 25, 2017 | 0 yorum
Ofset Baskı Ne Anlama Gelir?1904 senesinde Amerikalı "Ira W. Rubel" tarafından icat edilmiştir. Ofset baskı kağıt üzerine uygulanan başkı çeşitine verilen isimdir. Ve bu başkı şekli zamanımızda kullanılmaktadır.

Örnerğin:

* Kitap
* Gazete
* Dergi
* Broşür
* Fatura
* Kartvizit
* Karton ambalaj
* Vb gibi..

Ofest dilimize İngilice'den geçmiştir Orjinal ismi "OFF-SEt" olarak bilinir. mürekkebin bazı sıraları dikkate olarak , dolaylı olarak kauçuk ile kağıda geçmesi anlamını ifade eder. Gramajları belirlidir. Ve her tür kağıda uygulanabilmektedir, bu özellik ile çok kaliteli baskılar elde edilmektedir.


Ofset Baskı Nedir?


Kaynak >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Ofset_Bask%C4%B1
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if