iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

yedekparcatr.com sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Ofset Baskı Nedir?

25 Mayıs 2017 - # # # # #


Ofset Baskı Ne Anlama Gelir?1904 senesinde Amerikalı "Ira W. Rubel" tarafından icat edilmiştir. Ofset baskı kağıt üzerine uygulanan başkı çeşitine verilen isimdir. Ve bu başkı şekli zamanımızda kullanılmaktadır.

Örnerğin:

* Kitap
* Gazete
* Dergi
* Broşür
* Fatura
* Kartvizit
* Karton ambalaj
* Vb gibi..

Ofest dilimize İngilice'den geçmiştir Orjinal ismi "OFF-SEt" olarak bilinir. mürekkebin bazı sıraları dikkate olarak , dolaylı olarak kauçuk ile kağıda geçmesi anlamını ifade eder. Gramajları belirlidir. Ve her tür kağıda uygulanabilmektedir, bu özellik ile çok kaliteli baskılar elde edilmektedir.


Ofset Baskı Nedir?


Kaynak >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Ofset_Bask%C4%B1
Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.