-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Rahmet Nazarı


Allah (Celle (Celalühu) Adem (a.s) ile Havva annemizi ülfet etmeleri için cennette beraber bulundurdu. Cennetten daha yüksek bir makam, ondan daha tatlı bir ülfet yoktur. Buna rağmen Yüce Allah (c.c) cennet gibi mübarek bir mekanda onların ülfet etmesini dilemiştir.

Rahmet Nazarı


Eğer ki, aile evliliğin bu nurani hikmetini bilmezse o insanların ailesinde dirlik düzen ortadan kalkar. Şeytan kalpleri ifsat eder, nefisleri azdırır. Çocuklar,  "Annem babama ne der? Hangisinden kötü söz çıkar?" diye düşünüp dururlar.

Çocukların huzurlu ve sağlıklı olması, İslam'ı sevmesi, yuvadaki dirliğe bağlı olmaktadır. Anne baba adil ise, birbirlerine lütufla ihsanla hitap ediyorlar ise, şefkatle, merhametle, güle güle, tatlı tatlı bakıyorlarsa, o ev meleklerin ibadet yeri olur. Allah Teala da o eve rahmet nazarı ile bakar. 

Bu konumuz kısa ve öz oldu. Önemli olan az sözle birçok şeyi anlatabilmek. Uzun yazılar genelde ziyaretçiler zaten pek okumaz. Zaten yazı ancak buraya kadar yazılabildi. 

Konumuzu bitirmeden önce bir ayeti kerime ile bitirmek istiyorum. 

"Andolsun size kendinizden öyle bir peygamber geldi ki, sıkıntıya  uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatli, çok merhametlidir." (Tevbe 9/ 128)

Kalem kırıldı, söz bitti. 
FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.