-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Dünyadaki Garip 5 Yasak


Bu konumuzda ilginç yasakların olduğu ülkelerdeki garip yasakların 5 tanesini yazacağız. Dünya genelinde tüm ülkelerde yasaklar vardır. Her ülkenin yasakları farklıdır. Ancak bizlere garip gelen 5 ülkedeki yasaklar gerçekten ilginç ve düşündürücü.

Dünyadaki Garip 5 Yasak


1. İlginç Yasak: Tayland'da üstsüz otomobil kullanmanın cezası var uygulanan ceza sadece 10 $

2. İlginç Yasak: Almanyanın trafik kuralları oldukça sıkı ve garip olan bir kural ise otoyolda ilerlerken benzininiz bittiği anda ceza yiyorsunuz.

3. İlginç Yasak: Singapur'da yerlere tükürmek, sakız çiğnemek ve tuvalette şifonu çekmemenin cezası oldukça sert

4. İlginç Yasak: Alaska'da helikopter veya uçak seyahatlerinde geyik resmi çekmek ve uyuyan bir ayıyı uyandırmak yasaklar arasındadır.

5. İlginç Yasak: İsviçre'de ise Pazar günleri dışarı çamaşır asmak yasak ve cezası vardır.


Bir önceki En5 içerikli konumuzda "Az Yemek İçin 5 Formül" içerikli makalemizi okuyabilirsiniz.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.