-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » » Psikoloji Nedir?


Psikolojinin Tanımı


İnsanların hal, hareket ve davranışlarını konu alan ve inceleyen bilim dalına verilen isimdir. İnsanlar varolduğundan bu yana araştırma içerisindedir. ve birçok şeyi merak eder ve inceler. İnsan psikolojisi oldukça geniş bir kavram olup bu yönde uzun araştırmalar yapılmaktadır.

Psikoloji psyche (nefes, ruh, zihin) ve logos (düzenli söz, bilgi) kelimelerinin birada olmasından meydana gelmiştir. Kelime anlamı ise "ruh bilgisi"dir.

Psikoloji Nedir?

Bir önceki Ne Nedir? konumuzda "Bilgi Nedir?" hakkında kısa ve öz bilgi içeren yazımızı okumak için ilgili bağlantıya gidebilirsiniz.FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.