-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » Okültizm Nedir?


Okültizm Nedir? Ne Anlama Gelir?


Okültizm Ne Anlama gelir?


Okültizm kelimesinin dilimizdeki manası, gizli bilim, gizlicilik anlamlarına gelmektedir.

Gizli bilimler akla gelince, eski adetin devamlılığını sağlayan ezoterik (batınî) doktrin anlaşılır. Okültizmin geniş olarak anlamak için , bunun nasıl varolduğunun öğrenilmesinde yarar bulunmaktadır. Eski zamanlarda bilim insanları, fikirlerini mükemmelleştirmek niyetiyle, dünyamızda doğmuş büyük medeniyetlerden ve bilhassa de Eski Mısır gizemlerinden büyük ölçüde yarar sağlamışlardır.

Okültizm Nedir?

Bir önceki Ne Nedir konumuzda "Psikoloji Nedir?" konusu ile ilgili bilgi içeren sayfamıza giderek detayları inceleyebilirsiniz.FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.