-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » Ucuz Roman: Pulp Fiction (1994)


Ucuz Roman (1994) - Pulp Fiction Filmi


Vizyon Tarihi: 14 Nisan 1995
Yapımı :
1994 - ABD
IMDb: 9.0
Tür : Gerilim , Suç
Süre: 168 Dak.
Yönetmen : Quentin Tarantino
Oyuncular : Bruce Willis , Samuel L. Jackson , John Travolta , Uma Thurman , Harvey Keitel
Seslendirenler : Sezai Aydın , Sungun Babacan
Senaryo : Quentin Tarantino , Roger Avary
Yapımcı : Danny DeVito , Lawrence Bender

sinema

En iyi sinema filmleri listesinde 4. sıradadır. 1994 yapımı olmasına rağmen zamanına göre oldukça başarılı ve dünyanın en iyi filmleri listesi ( IMDb ) hakettiği yeri korumaktadır.

Ucuz Roman (1994) - Pulp Fiction Filminin özeti


Butch Coolidge ( ödül avcısı ) şeytanla yapmış olduğu bir anlaşmada değişik bir karar alarak ödemenin durdurulması yönünde karar verir.  Honey Bunny ve Pumpkin birbirini seven eski bir çifttir.  Ancak bu iki genç çift aynı zamanda soyguncudur ve hayatlarına aksiyon katmak isterler. 

Ve bunun yanı sıra iki işi iyi bilen mafya, Vincent Vega ve Jules, her zaman yaptığı işlerden olan ,patronlarına ödemeyi vermeyen bu üç kağıtçı  gencleri vurmaya niyetlenirler.Vincent patronun genç ve güzel karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirir e  ortağı suç yaşamına son vermek kararı alır. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayacağını söyleyerek yaşadığı memleketten çıkar.. Filmin ilerleyen sahnelerinde amansız bir şekilde bu iki kahramanı denk getirecektir.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

4 yorum:

 1. alican küpesiz24 Aralık 2013 21:38

  izlenmeye deger bir film :)

  YanıtlayınSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlayınSil
 3. Dediğin gibi IMDB'deki listede iyi yerde olup yapımından bu vakte çok sene geçmesine rağmen arada bir güzel sahnelerine bakarım özlem gidermek için :)

  YanıtlayınSil
 4. gercekten izlediğiğim en eğlenceli filmlerden biri senaryoyu kim yazdıysa çok güzel yazmış

  YanıtlayınSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.