-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » Dünya Genişliğinde Elmas Yıldızı Bulundu


Dünya Genişliğinde Elmas Yıldızı


900 Senelik ışık yılı uzaklıkta Elmas keşfedildi


Cullinan elması olarak isimlendirilen ve dünya büyüklüğünde olduğu ifade edilen devasa elmas, kesim yapılmadan önce 3.100 karat olduğu açıklanmıştır. Yaklaşık olarak değeri 3 Milyar dolar civarı olduğu söylenmektedir.

Bu elmas dünyadaki elmaslara göre büyük olsa da 900 ışık yılı uzaklıktaki keşfedilen elmasın yanında kum tanesinden daha küçük kalmaktadır.

Tabi keşfedilen bu elmas yıldızından herhangi bir parça dünyaya getirilmesi düşünülemez. Işık hızı ile gidilse dahi insan ömrü yetmeyecektir.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.