-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Sıradışı bir metal (ilginç)


Sıradışı bir metal


İlginç ve garip bir metal elde eriyen..Bu yazımızda garip bir o kadarda ilginç bir metalden bahsedeceğiz.    Bu metal İnsanlara karşı aynı duruyor ancak bazı sıvıların içinde civa gibi erimektedir.  Aşağıda bununla ilgili video yayınladık tüm detayları oradan inceleyebilirsiniz.Sülfirik asitli dikromat solüsyonu ile beraberce  tepkimeye alındığında ise  çok ilginç şekillere bürünebiliyor.  Bütün  bu olağanüstü  özellikleri bize sıradışı gibi gelebilir. Gayet bu durum için  haklıyız. Galyum elementi her gün kullanmakta olduğumuz  yanımızda, evimizde ve bir çok eşyalarımızın içinde bulunan ve  Bundan daha garip olanı ise bilim adamlarının sürekli Galyum ile deney yaparak farklı ve ilginç buluşlara imza attıklarıdır.

Melting gallium spoon


Not: Bu video "Gallium0031" isimli youtube kanalından alınmıştır. "Eğer Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir fragman yahut herhangi bir video varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, fragman sitemizden 3 iş günü içerisinde kaldırılacaktır." İletişime geçmek için sitemizde yer alan iletişim bölümünden direk olarak mail gönderebilir veya iletisim@ibrahimfirat.net mail adresine E - posta atabilirsiniz.FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.