sponsor

Uyuşturucu Hap Extacy Nedir - Zararları

ibrahim fırat | Pazar, Kasım 04, 2012 | 105 yorumölüm
Metilen Dioxi Metamfetamin (MDMA) türevi olan sentetik, kimyevi bir uyuşturucu. MDMA, hem amfetaminlere (uyarıcılar) hem de halüsonejik (halüsinasyon görme) maddelere benziyor. Sentetik uyuşturucular, kimyasal tekniklerle yapılan, tedavi amaçla üretilen ilaçların, kötüye kullanımı anlamını taşıyor, fakat MDMA keşfedildiğinden beri amacı dışında kullanılıyor. Diğer türevleri arasında amfetamin maddesi fazla olan MDEA ve halüsonejik etkisi fazla olan MDA yer alıyor..


Son 10 yılın en yaygın  uyuşturucusu  extacy kullanımı git gide  artmaktadır. diğer uyuşturucu maddeler  gibi  içilmesi pek uğraş gerektirmeyen  sadece bildiğimiz  hap gibi olan fakat içinde binbirden  fazla madde bulunan  ve bu maddelerin tam olarak neler olduğu bilinmeyen  en bilinen madde   amfetamin yoğunlukta olup içinde   fare zehiri başta olmak üzere  binbir türlü   insan sağlığını bozan kimyasallar mevcuttur. Tek kullanımda  bağımlılık yapma  riski % 99.9 olan bu ölüm hapı  aşırı mutluluk verdiğinden  bunun adına mutluluk hapı'da denmektedir. Hemen hemen  her yerde    bir çok insanın  bağımlı olduğu  extacy kullanma  yaşı  15  16  lara kadar düşmüş vaziyettedir. bağımlılık yaptığı kesin ve net  ve tek kullanımdan sonra  tekrar  insan o maddeyi arıyor   etkisi geçmeden bile kullandığı andan itibaren  düşünmeye başlıyor    ve o kafayı      sürekli yaşamak istiyor  aşırı mutluluk ve enerji verdiği için  kendine     çok çabuk bağlıyor. Bu bağlılık eroin deki  gibi aslında  fiziksel bağımlılık değil  içmediğinde   vücut onu istemiyor  sadece  beyin istiyor   psikolojik bağımlılıkta  denir buna   aslında  en kötüsü zaten  psikolojik bağımlılıktır    beynini kontrol edemez duruma geliyorsun ve beyninle birlikte kişi de zaten o mutluluğu o anı   o kafayı  yaşamak için elinden geleni yapıyor  belli bir  zaman sonra hayatında  sadece  o  hap kalıyor  her şeyi anası babası  eşi dostu   askı o oluyor. dünyalar onun olsa bile   extacy yoksa  o kişi  mutlu olamıyor bir daha çünkü normal mutluluğun  aksine     milyonlarca kat daha yüksek mutlulukla  karşı karşıya kalıyor  tabiri caizse   Sahte cenneti yaşıyor. Bu zamanın gençleri küçük yaşlarda  artık  15 16 yaşlarında  başlıyorlar bu maddeye   ne kadar erkek kullanıcısı varsa   bir o kadar da   hatta abartarak diyebilirm ki      kızlar daha çok bu maddenin esiri olabiliyorlar. Maddeye alışma şekilleri   zorla alıştırma yada  alıştırıp ondan geçinmek  para pul elde etmek amaçlı olmuyor genel olarak arkadaş ortamlarında  doğum günü partilerinde  eğlencelerde gençlerin bir arada oldukları   yerlerde   tamamen meraktan bu batağa düşülüyor. Bağımlılık riski çok olmasına rağmen bırakılması da çok zor bir durum değildir. Kişi irade sahibiyse ve eğer  gerçekten altını çiziyorum  gerçek anlamda  bırakmak isterse     kesinlikle bırakır ki, eroin bile  bırakılabilirken bu neden bırakılması zor olsun ki, zor olan aslında bırakmak değil bu gibi konularda bu durumlarda  zor olan sadece kişinin gerçekten bırakmayı istememesi çünkü onu  yaşamak onu kullanmak mutlu ediyor değişik bir hayatta gibi hissediyor eğleniyor  kafasına    hiç bir şey takmıyor  toz pembe bir hayata giriyor. Bu işin püf noktası sadece   istemek gerçekten istemek sonrasında geri geliyor.


Extacy'nin Piyasadaki isimleri:  Genelde  herkes  farklı farklı isimler kullanırlar ki  telefon konuşmalarında   kalabalık ortamlarda kimse anlamasın diye, bu bir zaman önce öyleydi diyelim ki  10 sene önce  pek yaygın değildi ve  herkesin ağzında  bu hapın  isimleri sakız olmamştı. Ama  su zamanda    % 30  unun ağzında  bu isimler dolanmakta, bu isimlerden   en şık  tabir edilenleri şunlardır:

Şeker, düğme, dalga, leblebi, ex, ufak, pıt, çıt,  vs..

Her  hapın kendine özgü ismi oluyor  hapların üzerlerinde genelde amblemler olur bu amblemlerle  isimlendirirler. aklınıza gelebilecek bütün markalar  hapların simgeleri olmuştur. bunlardan bazıları;

Mitşubişhi , beş parmak, roleks, roj, sinek, mercedes, ferrari, şeytan, hayalet, balyoz, demir yumruk, meryem ana, sarı bomba, vişne, kiraz, denge, israil yıldızı, audi, tazmayna, kalp, kırlanğıç, gülen adam, pembe kalp, mavi kalp, kanguru, özellikle   kristal , mavi kristal , sarı kristal vs..


Uyusturucu hap Extacy'nin Zararları:

Bunun zararlarını saymakla bitiremeyiz     hemen  anında   bir zarar vermiyor  yavaş yavaş   örnek olarak sigara gibi düşünebilirz   yavaş yavaş  yani bir 10 senede   çok ciddi  hasarlar  meydana getirebiliyor. Bunun yanında  ölüm riskide oldukça  yüksek içindeki spit  denen madde  sayesinde    asırı bir doping  enerji  verdiğinden kalp atışları   yüksek derecede hızlı atmaya başlıyor kalp ritmi bozuluyor   bunun örnekleri çok uyuşturucu hap içen kişi öldü diye  çok duymuş olabilirsiniz  kalp krizinden ölen  100 lerce kişiler var her insan bir  olmayabiliyor  kimisi  hemen ölümle   burun buruna gelmezken kimisi tek kullanımda  kalp krizinden gidebiliyor. Benden bu yazımı okuyan herkese   abi tavsiyesi     bir kerede olsa   ( rüyanızda bile olsa )  Sakın ve Sakın içmeyin bedelini çok ağır ödeyebilirsiniz. Merak edilecek o kadar çok şey varken bu tür şeyleri merak etmeyin ve adını bile bilmeyin.

Hap Atan kişi Nasıl Anlaşılır:  Eğer kullanıcı yıllardan beri kullanıyorsa bunu anlamak pek kolay olmaz,  Eğer yeni kişi ise  bunu  rahatlıkla anlayabilirsiniz  hap atan  kişiye etkisini yarım saat  45 dakika içinde etkisini gösterir. Gözleri kayar uykulu gibi gözükür  çenesini kasar dişlerini kıracak vaziyette dişlerini sıkar, çok mutlu gözükür herkes le konusur konuşmak ister aynı kelimeleri de tekrarlayabilir normalde konuştuğundan   500 kat daha  fazla konuşma isteği duyar  tanıdık yabancı herkese güzel iyi sözcükler  kullanır  düşmanını bile dost görebilecek dereceye gelir.  Aşırı terler  çok su içer ama suyu kana kana değil yudum yudum  çünkü o maddenin etkisinde olduğu için açlık ve susuzluk yorgunluk vb  gibi hisleri  o anda yok oluyor yani o anda  bir çekirdek bile asla yiyemez istahı kesiliyor   yeni kişilerde  ta ki  2 güne kadar  sürekli kullananlarda 10 12 saat  civarında   ve  uyku uyuyamaz 2 gün ayakta  dimdik kalabilir verdiği   enerjiden uykusuzluğuda unutuyor. Sürekli kullananlarda aşırı zayıflama kilo kaybı yemek yememe durumundan dolayı  1 ay kullanan kişi bile gözle görülür derecede eriyor ve anında eritiyor genelde bunu kullananların çoğu  zayıf kimselerdir. daha doğrusu bu maddenin kişiyi erittiği için zayıflama normal zayıflama değil  günümüzde kilolu gençler bunu  sırf zayıflamak için kullanmaya başlıyorlar ama sonunda  bağımlı olup kalıp hayatı kendine zehir ediyorlar. Sakın   o amaçla bile olsa asla. Kilolu olmanız o şekilde zayıf olmanızdan binlerce kat daha  sağlıklıdır. O tür zayıflamada  sadece yağların erimiyor  bedeninin  her kesimi kemiklerine kadar erime söz konusu. 

Son söz olarak   çevrenizde  yakınızda   ve size  bu tür maddeleri tavsiye edenler yok  bağımlılık yapmaz yok alışmassın bir kereden bir şey olmaz diye içirmeye çalışanlar varsa bilinki  Onlar sizin dostunuz değil düşmanınızdır hemde sizi öldüren dost sandığınız  gizli katillerdir.

Hosçakalın..Bonzai hakkında tüm detaylar ve kesinlikle izlenilmesi gereken video

İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , , , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

105 yorum:

 1. kimseye tavsiye etmem

  YanıtlaSil
 2. Bence çok güzel ama çok tehlikeli..

  YanıtlaSil
 3. Evet çok güze ama sahte mutluluk tavsiye etmem

  YanıtlaSil
 4. Arkadaslar en samimi en gercek mutluluk aileniz ananiz babaniz kardesleriniz varsa esiniz cocugunuzdur gerisi tamamen bossss bende kullandimm ama elime koskoca bi hicten baska bisey gecmedi tavsiye etmem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinde aile arkadas kardes her hangi birisi olmayınca kullanıyorum sahte de olsa mutluyum yani

   Sil
 5. Kullandım gerçekten insanı çok ii hissettiriyo .
  Ama hissettiği mutluluğu aktifliğin çok çok zararını görüyo .
  Görüyorumda hala şuan etkisindeyim .
  Ama bunu okuduktan sonra kara verdim zaten hep bitirmeye çalışıyodum . Orda yazdığı gibi gerçekten istege bağlı .
  Ve buna yeni başlamışlar için söylüyorum ilk önce ailenizi düşünün .
  yada oğlunuzun böyle olduğunu .
  Çok saolun herşey için
  .

  YanıtlaSil
 6. Ben daha 3 kez attım şeker. 3 ü de orjinaldi. hollandadan geldi. 3 seferde de yarım yarım yedim. zirvedeyken yaşattığı mutluluk cidden tarif edilemez. ki bilimsel olarak da aynı açıklama yapılıyor zaten. yaşayabileceğimiz maksimum mutluluğu yaşatıyor bize, mutluluk hormonlarının hepsini kullandırtıyor. aynı anda.

  kontrol edilemez bir enerji ile başlıyor önce her şey. o enerji safhasını geçince dışarı çıktım. yürürken ve insanlarla konuşurken müthiş bir mutluluk, cesaret, özgüven..Ayrıca acayip şekilde de konuşkanlık veriyor ve dünyanın en iyi insanı yapıyor sizi resmen.Gelip biri vursa diğer yanağınızı çevirir hatta adamı öpersiniz. O derece.

  Hah kafası çok güzel falan ama her uyuşturucu madde gibi bu da çok zararlı ve tehlikeli. Hatta içerdiği amfetamin yüzünden dünyanın en tehlikeli 3-4 uyuşturucusundan biri. Ben ilk yuttuğumda kafasını yaşayamamıştım. 2. kez yuttuğum çok daha iyi yaşattı. 3. yutuşum da ise tam anlamıyla yaşadım kafasını. ve cidden daha düşmeden tekrar atmak istedi canım. psikolojik olarak istiyor insan bunu. çok değişik bir his. fakat bağımlılık olduğunu farkediyorsunuz.

  azıcık iradeniz varsa yutmamayı başarabilirsiniz. eroin ya da kokain gibi krize girmezsiniz zaten.illa denicem diyorsanız, ben eğer iradeniz var ve denemek isterseniz 1 kere deneyin derim. mümkünse hollanda da ve içinde pislik olmayanları. ama iradem yok diyorsanız sakın ha sakın bulaşmayın. ben günde 40 tane mdma atıp da kafa yaşayamayan adam gördüm. artık sadece normal olabilmek için atıyordu..

  en iyisi hiç bulaşmamak. iradeniz olsun ya da olsun.

  YanıtlaSil
 7. Birakin boş konulari icinde varsa bi insanin kimse mani olamaz ben her gün patliyorum kardes 10 seneden beri ve kilom ayni değişen bişey yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba kardes, hergun patliyorum demekle, sanirim hergun hap yutuyorum demek istediniz?! lakin oyleyse?, sen hergun hap yutacaksin, ama vucuttaki su bitmeyecek, beyin dopamin uretmeyecek endorfin salgilamayacak, sen hap yutacak ve mutlu olacaksin? birak kardesim bu yalanlari.. senin beynin miden burusmus ne dedigini bilmiyorsun..! yalan yanlis uydurma bilgilerle milleti yanlis yola sevk etme. insan biraz vicdan sahibi olarak dunyaya gelir,sen yuta yuta bitirmisin anlasilan..! :pffff

   Sil
 8. benim erkek arkadaşım getirdi ben yarım yarım içtim bir tane olarak inanın bana çok saçma bir şey içmek anlamsız saçma aptal bir boşluk hissi veriyor o kadar gereksiz şeyler ki genç arkadaşlar hiç özenmeyin gerçek mutluluk zaten pırıl pırıl içinizde gözlerinizde gülüşünüzde saklı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her sekerin kafası aynı değildir bazılarında eroin kattıkları için öyle gelmiş ve yarım attığın için ben sana bi tane attırsam anlarsın merak etme ;)

   Sil
  2. Yav nerden bulcaz orijinal olanı hacı herkes pislik katmış içine resmen.

   Sil
 9. gerçek mutluluk pırıl pırıl yüreğinizde ışıl ışıl gözlerinizde ve gülüşünüzde genç arkadaşlar hiç özenmeyin böyle şeylere ben içtim bir kere çok boş anlamsız bir şey öyle aptal gereksiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen yarim yarim ictigin için öyle oluyor Salla ikirane bak neler oluyor ...:):) dene

   Sil
  2. Katılıyorum hem iyki yarımda sana seker gelmiş at 2 tane yerinden zıplaa :))

   Sil
 10. Yardimci olabilcek biri warmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende istiyorum yardım

   Sil
 11. Gerçektn güzel ama gereksz düşüşü çok kötü denemeyn..

  YanıtlaSil
 12. İnanılmaz bir his istediğiniz kadar alkol alın o anki muabbeti sağlıyamaz cok iyi bir ortam sağlata bilir size mutlusunuz hayallerinizdeki kişi oldunuz o anda dikkat çekici herkez sizle ilgilenir NZT48 LİMİT YOK filimini izlediyseniz aynı ordaki muhabbet cok zeki oluyorsun o anda yani bende olan buydu aklına 7 sene önceki olaylar geldi unutmuş olduğum seyleri hatırladım ama hayatta 1 kez atın bu meledi ve atıcaksanız uyarı sadece yanınızda 1 tane olsun aksi takdirde engel olamıyorsunuz içtikçe içesiniz gelicekdir emin olun düşüş yaşamamak için neler neler yapıcaksınız klimaları açarsınız mont giyersiniz üst üste yani ısındıkça ısınasın gelir ( Kendini ne kadar sıcak tutarsan o kadar uzun sürer ) UYARI: Kesinlikle o elbiselerle uyumayın sabaha zatüre olursunuz demesi .. Terden vıcık vıcık olucaksınız ama sabaha kalkdığında ne miğde bulantısı ne baş ağrısı nede bir pişmanlık :))

  YanıtlaSil
 13. İnanılmaz bir his istediğiniz kadar alkol alın o anki muabbeti sağlıyamaz cok iyi bir ortam sağlata bilir size mutlusunuz hayallerinizdeki kişi oldunuz o anda dikkat çekici herkez sizle ilgilenir NZT48 LİMİT YOK filimini izlediyseniz aynı ordaki muhabbet cok zeki oluyorsun o anda yani bende olan buydu aklına 7 sene önceki olaylar geldi unutmuş olduğum seyleri hatırladım ama hayatta 1 kez atın bu meledi ve atıcaksanız uyarı sadece yanınızda 1 tane olsun aksi takdirde engel olamıyorsunuz içtikçe içesiniz gelicekdir emin olun düşüş yaşamamak için neler neler yapıcaksınız klimaları açarsınız mont giyersiniz üst üste yani ısındıkça ısınasın gelir ( Kendini ne kadar sıcak tutarsan o kadar uzun sürer ) UYARI: Kesinlikle o elbiselerle uyumayın sabaha zatüre olursunuz demesi .. Terden vıcık vıcık olucaksınız ama sabaha kalkdığında ne miğde bulantısı ne baş ağrısı nede bir pişmanlık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadarmı yalnızsınız ,sevgisiz ,degersiz ,siniz bırakın bu zehirli balı allahdan yardım isteyin

   Sil
  2. Evet bu kadar yanlız ve sevgisiziz

   Sil
 14. Birakin bu isleri. Bos oldugunu anlayacaksiniz

  YanıtlaSil
 15. arkadaslarbenim bi ark yeni evlendi ama hapa basladi coluk cpcuguna yazigim geliyor yeni derken bir bucuk sene olduu yardimci nasil olurum acb bilen V armii alisacak sal a k nerdeyse ben emre kaya

  YanıtlaSil
 16. Kullanmaminizi tavsiye ederim ;)

  YanıtlaSil
 17. Gençler çevremde çok kullanan var sadece burda yazdıkları değil zazarları kemik erimesine sebep oluyor 2-3 ay içinde 10-20 kilo veriyosunuz tuvalet sorununuz oluyor tuvaletinizi yapamıyosunuz içinizde kaldığı içinde bi süre sonra kendi kendine eriyo içinde asit vb sizi ölüm noktasına getiriyor sakın denemeyin.

  YanıtlaSil
 18. hayatta en kötü şey midedeyken dalgaya gelmeyen şekerdir

  YanıtlaSil
 19. Merhaba arkadaslar, ben hollanda`da yasiyorum bu meretin ana vatani..! sene 2002`de kullandim ilk kez.. bir arkadas vermisti al sende at diye..hemen hemen yarim saat sonra, etkisini gosterdi.. nasil bir duygu anlatmak istemem.. ama, su varki o gun bugundur halen kullanirim.. elbette hergun deyil. hergun icersen olursun sonunda.. 4-5 hafta arayla bazen 3-4 ay arayla icerim.. zararlarinin efekti karaciger ve bobrek yetmezligi.. mesela 2-3 gun pes pese ictiniz diyelim sonraki gun fazla bir fark hissetmezsiniz. 2 gun sonra bas agrisi can sigintisi mide bulantisi hazimsizlik. bas agrisinin sebebi. beynin hap kullanirken ekstra urettigi dopaminin artik ne derecede uretmesini bilmedigi icindir. dopamin uretmezse yada az uretirse mutsuzluk istehsizlik depresif olur insan.. bu safha 3.4.5 gun sure bilir. sonraki gunlerde dopamin orani dengelenir ve tekrar eskisi gibi hissetmeye devam edersiniz.. bu evreden sonra insani cani tekrar ceker ve yine kullanma istegi covalir. bu da bagimlilik, zihinsel tabiki, xtc vucut bagimliligi yapmaz. ama zihinsel bagimlilik yapr buda daha kotu seylere itmeye baslar. heroin, cocain gibi mesela.. bazi proflarin arastirmasi sonucu(hollandada) en az 6 ay sureyle icerseniz zarari en minumum olur ve daha cok faydasini hissedersiniz.. ama en iyisi hic bulasmamak tabiki. cunku herkes kendini nefsini kontrol etmekde bu kadar saglam olamiyor ve nerdeyse her hafta kullanip zehirliyor kendini..benim tavsiyem uzak durun ve arkadas cevresi onemli.. kullanan kisiden uzek durun lutfen.bulasmasi an meselesi dir ve siz bunun hic farkinda olamazsiniz. hic icmem diyen ben, ve meslegim de bagimlilar kiliniginde calismak. buna ragmen bende bir gun bos bulundum ve arkadsimin verdigi hapi ictim. ve evet artik bagimliyim ama kontrol etmek elbette mumkun,, ama ceremesi inanin curmunden buyuk! Allah yardimciniz olsun saglikli yasam gibisi yok, gec olamdan farkina varin.

  YanıtlaSil
 20. 3 aydır hergün 3 er 5 er yapıyorum bu bar da dansçı olduğumdan da hergün yapma gereği duydum ama derler ya yeter ışte O yeter demeyı 3 gündür yapıyorum ve gece yatmaya çalışıp yatamıyorum ama bu Pıskolojık yanı yatıcam deyip yatabılıyorsun yapmayın vallaha bıllaha yapmayın hicbirsey tatmin etmiyor bu yüzden de ölüm geliyor yapmayın

  YanıtlaSil
 21. Lanet olsun bu zıkkıma ama yine yiyecem.. Bayram vesilesine kaç gündür cayır cayır geziyorduk, iki gun oldu daha ağzıma lokma girmedi arkadaşlar. Sadece boş sigara içiyorum canım hiçbir şey yemek içmek istemiyor. Asıl sıkıntı bunlar değil tabiki, özel bir hastanede sağlık personeli olarak çalışıyorum. 5 gün tatildi ilk defa bugun işe gittim. Ellerim çok fazla titredi bugun gun boyunca, kimseye dokunamadım. Bir şeyleri bahane edip hastaları mesai arkadasımın idare etmesini sağladım. Yeni yaptığım şeyler değil bunlar, yaklaşık 4-5 yıldır seri cigara tüketiyorum, 1.5-2 senedir de diğer meseleyle ahbabız. Daha önce çok yedim ama boyle olmamıştı hiç. Hastaların günahı yok, kul hakkına girmemek için canlarını yakmamak için bugun dokunamadım. Uğruna 4 yıllık sevgilimi, anamı babamı abilerimi ablalarımı karşıma aldığım deli gibi aşıkken sevdiğim kızdan olduğum, lise hayatımı darma dağın ettiğim cigarayı bile hayatımda ilk defa bırakmayı dusundum. Ki yapacamda bu kadar koşturduğumuz yeter, işe güce karışmışken piyasadan tam çekilmeliyiz. Eski sokaklar, yeni çocukların artık.. Racon usul delikanlılık hep yalan olmuş durumda artık.. Benim boyle bir sahnede artık işim yok.. Sizlere şiddetle tavsiye ediyorum, hiç girmeyin. Bunların adı geçse kulağınızı kapatın. Sadece Boş sigara kullanırken eğer içinde varsa ortamı olursa cigarayı denersiniz. Cigara merdivenin ilk basamağıdır. Azcıkta meyilli ve dert sahibiyseniz artık cigarayla yatıp kalkmaya başlarsınız. Yaş büyüdükçe takıldığın ortamlar çorcocuk olmaktan çıkar en kral ortamlara düşersiniz, yahut en kral ortamı yaratırsınız. Şekeri görür, tanışır devam edersiniz. Şekeride tattıktan sonra bıraktınız bıraktınız yoksa dahasa bırakamazsınız. Şekerden sonra ortamlarda peynir görmeye başlarsınız. Eroine bizde peynir denir. Kokainiydi cart curt her pisliği Level Level görürsünüz. Level arttıkça bırakmanız zorlaşır. İradeniz güçlüdür o ayrı, benim yanımda yıllarca eroin içildi kokain çekildi, teklifde edildi. Pupetler folyo üzerinde az gezmedi. Hiçbirini kimseye fişlemedim adam satmadım, ama onları kırmak pahasına reddettim bilader hayırdır ya? Şekerimi aldım cigaramı içtim. Onlar odanın bir ucunda ben bir ucunda kafa yaşadım. Çok başınızı ağrıttım arkadaşlar özetle hepsinin canı cehenneme, eyvallah..

  YanıtlaSil
 22. Günde ortalama 3 tane olmak ùzere 4 yıl boyunca kulandım ve 6 ay ònce bırakmaya karar verdim şimdi kullanmıyorum ilk gùn kulanıcılardan uzaklaşmayı hedef edindim sadece iki hafta direndim zaten iki hafta süre içinde hergùn canınz istemiyor anlık istekler oluşuyor beyinde o sn leri atlattınmì başarıya ulaşıyorsun hiç zor değil iradesi zayıf olan insanda bırakabilir tek basarı anahtarı bırakmays karar verip korkmadan o istek halleri durumunda gùçlù olmak

  YanıtlaSil
 23. Hülya ben 22 yaşındayım ve uç yıllır haftanın uç qunu bu maddeyi kullanıyorum lanet olsun bulaştıqım qune bırakamıyorum 55 kilodan 40 kiloya düştüm ailem bile artık qorunce beni tanıyamıyor o duruma geldim uç yıl öncesine dönmek için nelerimi vermezdim sabahları baş ağrısı ile uyanıyorum yemek yemiyorum hayattan soyutlandım resmen

  YanıtlaSil
 24. Berbat bisey bi kere erkek arkadasimla ictik bizimkisi mrk kafasi guzel ama iki gun ne yemek yedik nede uyuduk yani ilk bi saati guzel sonrasi zavallilik hic tavsiye etmem bunu her gun icenlere sasiriyom biz iki kadeh votkaylada ucuyoz askimla :)))

  YanıtlaSil
 25. Hulya sana tavsiyem sevgilinle iciyosan sevgilini terk etmwn lazim kesin o temin ediyo sana arki ortamnda varsa onlaradn ayril kndine yazik etme kafa yapan daha guzel seyler var

  YanıtlaSil
 26. uzun zamandır patlamıyom tavsiye ederim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sen nasl bi insansın millet bırakmak için elinden geleni yapıyo siz milleti asılamaya calısıyonuz

   Sil
 27. sa arkadaslar yazarında soylediği gibi cok ama cok kotu bişey içmeyin içirtmeyin boyle ortamlardan da uzak durun ben ailemle bu madde yuzune birbirimize girdik . ama değmez bu maddelerin hepsini bıraktım allaha ccok sükür 1 ay dırda içmiyorum işte bu maddelerin yuzune günde 5 6 tane bos sigara içerken şimdi bu maddelerin bağımlılıgı unutmak için gnde 2 3 paket sigara içer oldum SİZ SİZ OLUN SAKIN AMA SAKIN İÇMEYİN .... en kotu ornek Esrar ot tur bi günahı yoktur derlar yalan baslarda 3 güne 5 güne içersim ama uzun süre kullanımlarda her gün dahada kotu su her saat içersin butun bu yollardan gectim ALLAHA BİNLERCE SÜKÜR OLSUN BEN BIRAKTIM SİMDİ COK AMA COK HUZURLUYUM BELLİ Bİ DÜZENİM VAR AİLEMLE ARAM COK İYİ SİZDE BIRAKIN BIRAKILMAZ DİE BİŞEY YOK

  YanıtlaSil
 28. Yorumlarinizi okudum burda gunluk kullandim falan yazmissiniz bu hapin yan etkilerini arastitmayip kullanan insanlar ne kadar cahil Xtc hergun kullansaniz bile bir sure Sonra ayni etkiyi tekrar hissetmessiniz neden cunku beyninizdeki mutluluk hormonu tukenir ve zamana ihtiyaci vardir bunun o yuzden Xtc hapini fazladan kullansanda fayda etmez bagimlilik yapmaz ne kadar abartmissiniz bir kere bu hap gunluk kullanilmaz maddenin etkisi gectiginde zaten insan kendini aşiri bitkin hisseder ve dinlenmesi gerekir ve 3ayda bir kullanilmasi tavsiye edilir genclerimiz her hafta atsa bile ayni zevki vermicektir bende kullanici olarak bunu soyluorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kullanıcı olarak şöyle bişey söyleyebilirim 18 yaşındayım kokainde çektim cigaranın en güzelide döndü ortamımda ama herşeyi bırakmış durumdayım şu an da 2-3 haftada bir sadece dalga atıyorum aldığım şekerin 1 tanesini öğlen atıyosam ikincisini gece atıyorum ama gece attığım kafama girmiyor çünkü bir kere attıktan sonra beyinin biraz dinlenip tekrardan hormonlarınızın kendini toparlaması lazım he bunları yaparken ayrıca normal hayatımdan da kopmuş durumda değilim muay thai ve yüzme sporları yapıyorum ve ayrıca aşçıyım düzenli bi ilişkimde var lisemden mevzun oldum şimdi üniversiteye gidicem yani demem şu ki uyuşturucu zevk işidir herhangi Bi bağımlılığı yoktur ne zaman bitirmek isterseniz bitirirsiniz ama insanlar bunu kafalarında çok büyük Bi sorun olarak gördükleri için bırakmanın çok zor olduğunu düşünüyolar bende istesem şu anda ağzıma sürmem hiç bişey ama ben işin zevkindeyim param olduğunda gider 2-3 tane alırım zevkime bakarım 3 haftada bir takılırım yani fazla peşine düşmeyin KULLANIYORSANIZ PRENSİPLERİNİZİ DE BİR KENARA ATMAYIN !!!

   Sil
  2. Herkes senin gibi olsa keşke en iyisi

   Sil
 29. Merhaba ben 24 yaşındayım ne olduysa taşındığım yer yüzünden ve tanıdığım çoçuk yüzünden oldu ben hiç bir zaman mutsuz değildim çok şey gördüm çok şey çektim hayata ailemle oldum olası hep sorunlar yaşıyorum kariyerim için hayata o kadar bağlıyımdıki hep büyük düşünürdüm kendimi geliştirirdim web tasarım öğrenmeye başladım çok zevkli çok hoşuma gidiyordu gün geçtikçe daha çok şey öğreniyordum artık çok iyi hale gelmiştim ama babam canımı çok sıkıyordu bilmiyor anlamıyor pc den hep bağıryordu tartışyorduk her zaman bunu yapıyordu ben artık çok kötü bi hale geldim beni pc den soğutu engel oldu bana pskolojim bozuldu bunu farkındaydım artık düşünemez oldum kendime zarar vermekten başka bişe düşünemez oldum çünkü hiç bir zaman sevgisini göremedim hep bunu düşünürdüm bırak sevgiyi yapacağım şeylere hep engel oluyordu bende birgün çıktım evden ve aynen dediğim şu :ben uyuşturucu kulanıp kendime zarar vericem. Halbuki ne olduğunu bile bilmiyom sadece o sinirle öyle dedim merkeze çıktım bi çocukla takılmaya başladım meğer oda hap kulanyormuş 1 hafta arada geçti o haftadan önce garip garip halerini görüyordum ve o hafta sonrası bana söledi yok şöyle güzel bağımlılık değil fln uyuşturucu olduğunuda sölemedi bende ne biliyim kendimden geçmiştim aklım başımda değildi yarım hapı verdi işte o an hayatımı yaktım artık farkında olmadan kulanmaya başladım bide ne görüyüm arada 1 yıl geçmiş ve benim aklım hala o yaşadığım günde borçlanmışım çalıştığımı ona vermişim alilemle kötü olmuşum bi Ton sıkıntıya uğratım çevremi kendime değil en çok çevreme zarar çok oldu ama işte ben hep kulandığımda da dertli olduğum için kulandım ama allah şahidim olsun vicdanım kabul etmiyordu ama yinede kendimi o halde buluyordum kafa yaşarken bile allah aklımda çıkmıyordu çünkü bunun hesabını ben verecem bunu düşünyordum ben şuanda kullanıyorum ama eskisi gibi değil araya aylar koyuyorum yinede istemiyorum neden kulanyorum. Ve yeni aklıma geldi biliyormusunuz zararları nedir diye şimdi bunu okudum ve inş bunu okuduğum için bir daha kulanmam çünkü aslında kendimizi kandıryoruz.

  YanıtlaSil
 30. Mrb 33 yasındayım ve uyusturucu ile tanışıklığım 14 yasına dayanıyor 18 yıl uyusturucu kullandım bu ilk esrar la başlayıp en son eroın olmak üzere hemen hemen bütün uyusturucuları kullandım sunu biliyorum ki ibrahim arkadasın dediği gibi asıl gercek beyinde ve inandıklarınızda koca bi hayatımı uyusturucuya esir ettim bı uyandımki herşeyim gitmiş koca bi yalan olmusum son 1 yıl amatem tedavisi ile cok sükür kurtuldum.o eski günleri suan anımsamak bile korkutuyo beni haplar jamlar bonzlar iğneler neredeyse zeytinkoyde ölumü alıyolardı cok şey kaybettim ve o kadar gec kaldımkı gözümü aklımı kör etmiş. krizler krizler cıldırmalar neler neler sonuc koca bi sıfır allah ondan razı olsunki karım beni hayata döndürdü paylaşımlarda bulunacağım arkadaslar ama yavas yavas biliyorumki gercek olan rab rab rab.

  YanıtlaSil
 31. Abi cok iyi ya

  YanıtlaSil
 32. Pişmalıktır Kullanmayın Kullandırtmayın Bildiğiniz Torba Koyan Varsa Şikayet Edin...

  YanıtlaSil
 33. Mrb arkadaşlar 19yaşındayım ben esrar içiyorum düzenli haftada bir eğlencesine geçen 3gün önce arkadaş dediki sana güzellik yapicam tamam dedim ,sevdiğim saydığım abilerde var sıcacık sobamizi yaktık daha ilk denememde 4tane mavi şeytan hap aattim viski ile beraber üstüne 10kapak kovadan cigara çektim o anki mutlulu size anlatamam çılgın dj army dj ibrahim çelik çalıyor soba yanıyor hamam gibi,patlatıyoruz deli gibi nescafe içiyoruz neyse o günü unutamam müthişti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa bi git kardeşim milleti böyle kandırıpda bu kadar zararsız göstermeyin ! İlk denemede 4 tane mavi şeytan atmışta üstüne viski içmişte 10 kapak cigara içmişte deli gibi nescafe içmiş oğlum ölürsün lan kimi kandrıyosun sen ?

   Sil
  2. Genç 1 haptan sonra geçirdiği krizi böyle iyiye yormuş başkan bence sen halislere gelmişin bob marleylik yapmayın buralarda

   Sil
 34. Kimse kullanmasın kullandırmasın. Tamam 1-2 yada 3 saatlik bi mutluk duygusu yasaybilirsiniz, ama omrunuzde hayatınızda yanınızda olan es arkadas dos ana baba yı unutup nereye kadar mutlu olabillrsiniz hicbir ana baba abi kardes arkadas sizin o halinizl gormek duymak istemez. Yani 3 saatlik bi mutluluk icin hayatınızı yakmayın... ve ayrıca bu meret denen illet insana cesaret veriyor yani oanki pskolojine baglı olan birsey cesaretlenip aklına gelen herseyi yapabilirsib adam bile oldurebilirsiniz. Kullanmayın kullandırtmayın..

  YanıtlaSil
 35. kullanmadan önce hiç ismini bile duymazdım öyle ortamım yoktu merak edmezdim düştüm.önceden gülen gözlerim vardı hep bi umudum nolursa olsun cnm sklsada keyfime bakıyodum .ama şimdi keyfimin kahyası olmus durumda . niye mi basladım cok boktan bi sebeb yüzüne ilk defa asık olmustum cok yanlıs deymiycek kişiye qözlerm kör olmstu hemde karakterine soktum duygularımı kullandı sonradan anladım ve kendimi cok ezik hissettim önceden bi sıkıntm olsa 1 ayda qecerdi bn kendimi 2hafta bunalıma soktum düşün düşün elmde olmadan kendi sesimi sustrmak istyodum beynımde.haa işte ozmn arkadas ortamım kaydı qitti ilk bi birayla kafa güzel oluyodu sonra esrar coluk cocuk dedik esrar içenede sonra abim yasımdaki kankalrım ve hap atyorum kmse gözünü bnden alamazdı. bna dısarısı yetmez herkezn ayaqının dibine torpil atardım arabanın içinde bile patlatmısımdır susmak bilmiyorum hep muhabbet konusurken hızlı hızlıysam aniden susup içimdeki mutlulukla patlıyodum.ve muhabbetimi sevdikleri için yanından ayırmıyolardı patlarken tabive sonra lanet qelsin ates buz hatta nefesim acılsın dye bi dumanda ciqara içiyorum öle cekiyorum. bazen haftada bir bazen ayda bir belli olmuyo. bna onu içirenlern hepsi menfaatciydi bi kacı dısında anne duasını inanırım bna zararları olamadı baqımlılık sısında ama zaman qecrkce insan içse bile arkadas ortamını azaltyo bnde az öz suan 1 sene oldu zararlarını zaten ilk 3 . ayda cook anladım arada normal oluyorum ama bazen bitkisel hayatta qibiyim ama kullanmayınca baska türlü ceklmiyor hersey bna öle geliyo yada .tavsiye ederim edmem diye bişiy desem anlamsız kalıcak herkez kafasına qöree :)

  YanıtlaSil
 36. kullanmadan önce hiç ismini bile duymazdım öyle ortamım yoktu merak edmezdim .önceden gülen gözlerim vardı hep bi umudum nolursa olsun cnm sklsada keyfime bakıyodum .ama şimdi keyfimin kahyası olmus durumda . niye mi basladım cok boktan bi sebeb yüzüne ilk defa asık olmustum cok yanlıs deymiycek kişiye qözlerm kör olmstu hemde karakterine soktum duygularımı kullandı sonradan anladım ve kendimi cok ezik hissettim önceden bi sıkıntm olsa günde qecerdi bn kendimi 2hafta bunalıma soktum düşün düşün elmde olmadan kendi sesimi sustrmak istyodum beynımde.haa işte ozmn arkadas ortamım kaydı qitti ilk bi birayla kafa güzel oluyodu sonra esrar coluk cocuk dedik esrar içenede sonra abim yasımdaki kankalrım ve hap atyorum kmse gözünü bnden alamazdı. bna dısarısı yetmez herkezn ayaqının dibine torpil atardım arabanın içinde bile patlatmısımdır susmak bilmiyorum hep muhabbet konusurken hızlı hızlıysam aniden susup içimdeki mutlulukla patlıyodum.ve muhabbetimi sevdikleri için yanından ayırmıyolardı patlarken tabive sonra lanet qelsin ates buz hatta nefesim acılsın dye bi dumanda ciqara içiyorum öle cekiyorum. bazen haftada bir bazen ayda bir belli olmuyo. bna onu içirenlern hepsi menfaatciydi bi kacı dısında anne duasını inanırım bna zararları olamadı baqımlılık sısında ama zaman qecrkce insan içse bile arkadas ortamını azaltyo bnde az öz suan 1 sene oldu zararlarını zaten ilk 3 . ayda cook anladım arada normal oluyorum ama bazen bitkisel hayatta qibiyim ama kullanmayınca baska türlü ceklmiyor hersey bna öle geliyo yada .tavsiye ederim edmem diye bişiy desem anlamsız kalıcak herkez kafasına qöree :)

  YanıtlaSil
 37. Yutanin yutturanin kosturanin satanin aklinin tabanina kedi isesin kendine gel laan icmediysen icme ictiysen kurtar kendini agizda dis kalmadi gozlerde flas cakiyo hayat bayat geliyo bokk ye daha iyi

  YanıtlaSil
 38. zıkkım için. Hele bi de zenginler içiyo deyip kandırmaları yok mu? Hani la para sizde?

  YanıtlaSil
 39. Suan esimin kuzeni ölüm döşeğinde, arkadaşları ile aksam kullanmış ve fenalaşmış. Panikleyen arkadaşları da hastane kapısına atıp kaçmışlar. Bunu öneriyorum diyen, güzeldi diyen herkesin Allah bin turlu belasını versin. Vasıfsız Köpekler ısınız gücünüz yok bunları mı merak edip iciyorsunuz?

  YanıtlaSil
 40. Ben günde 5 e çıkarmıştım son üç senedir kullanmıyorum unuttum sayılır hiç bağımlılığı yok herkes bıraka bilir boşuna bedeninize işkence yapmayın ben çok iştahsızlık çektim bu ex Yüzünden dişlerimi çok gıcırdattım ama şimdi gerçek hayatın tiryakisi oldum en Güzeli de bu bence kullanan arkadaşlar varsa bırakmasını tavsiye ediyorum bir an önce bırakın

  YanıtlaSil
 41. Arkadaslar erkek arkadaşım kullanıyor hatta su an onun kafasıyla ve ben artik deyecek birsey bulamiorum canim yanıyor çok üzülüyorum ama o asla vazgeçmiyor evet diyo birakicam bunlari ne ex ne selviasi ne esrari kaldi ve bunun sonu yok ve birakmicak birakamiyor tek sorun lanet olasi cevresi kazik kadar adamlar 50-60 yasinda o daha 24 onlar bile iciyor diyo ben napicam en son polise ihpar edicem o bile gelio aklima ama geleceğini yakmak istemiyorun ama bu gidisaatla o zaten gelecegini bitiricek ne olur bir çözüm

  YanıtlaSil
 42. Arkadaslar erkek arkadaşım kullanıyor hatta su an onun kafasıyla ve ben artik deyecek birsey bulamiorum canim yanıyor çok üzülüyorum ama o asla vazgeçmiyor evet diyo birakicam bunlari ne ex ne selviasi ne esrari kaldi ve bunun sonu yok ve birakmicak birakamiyor tek sorun lanet olasi cevresi kazik kadar adamlar 50-60 yasinda o daha 24 onlar bile iciyor diyo ben napicam en son polise ihpar edicem o bile gelio aklima ama geleceğini yakmak istemiyorun ama bu gidisaatla o zaten gelecegini bitiricek ne olur bir çözüm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çevre en kötü etkendir ama bunun yanında kendi içme isteği de var. Çevresi olmasa belki daha az içecek. AMa tüm sorun çevreden kaynaklanmıyor kendinin içmemesi ve bitirmesi gerek. Polise ihbar etsen satıcı değilse hayatı kararmaz, belki tedavi yöntemi uygularlar iyi mi olur kötümü olur bunu bilemem. Ne kadar sıklıkla kullanıyor bu zehirleri eğer yeniyse belli bir zaman sabretmen gerekecek zamanla zararlarını görüp azaltacaktır.

   Sil
 43. Acayip pisligi var uzak durun bn her pazar atiyodum .bu hafta atmadm atmayi dusunmuyom toybe ettm allaha yalvardm kurtuldm . biraksanz iyi olur yaptm oldu

  YanıtlaSil
 44. Bu islerin sonu yok tek yapacağınız allaha sığınmak o maddeleri kullanan temin edenlerden uzak durmak

  YanıtlaSil
 45. Arkadaşım sayesinde 2-3 kere denedim bunu ama inanın hiç tavsiye etmem ilk 3 saatin mükemmel geçiyor mutluluğun zirvesinde oluyorsun ama düşüşlere geçince o kadar çok pişman oluyordum ki zaten bir kere aşırı derecede yorulmuş oluyorsun hareket etmeye halin kalmıyor, hiç birşey yiyemiyorsun ben su bile içememiştim o gün boyunca, dişlerin fena şekilde ağrıyor yani diyeceğim 3 saat mutluluk için gerçekten değmez denemeye bile gerek yok.

  YanıtlaSil
 46. ALLAH RIZASI İCİN BANA AKIL VERİN

  Arkadaslar benim sevgilim hala kullaniyor sanirim bana onceden 4 yil gibi bi sure bunlari kullandigini ama biraktigini sadece sigarasi oldugunu soyluyor surekli ama bikere facesinde birnin ona seker atiyonmu diye sordugunu onunda evet dedigini yakaladim ama anlayamadim o sira ve az oncede facesinde biriyle mavi kristal falan diye konustugunu gordum bana biraktigini soyluyor ne yapmaliyim

  YanıtlaSil
 47. Bu maddelerin içine giripte cıkan cok nadir kişiler gördüm ama irade sahibi iseniz kurtulursunuz herseyiyle zarar kullandığıma bn pişmanım

  YanıtlaSil
 48. Arkadaşlar ben bu pisliği beş yıldan fazla kullandım bana öyle zararlar verdiki ölene dek benle kalacaklar bakınız verdiği zararlardan aklıma gelenleri korkaklaştırıyor utangaçlaştırıyor konuşma yeteneğinizi bitiriyor uykuyu ortadan kaldırıyor senelerdir adam gibi uykuya hasretim bunu ancak yaşayan bilir çok nalet birşey yemek yiyemiyorsunuz seneler sonra birz düzelme var su içmiyorusun insan suyu sevmezmi sevdirmiyor işte insanlarla diyalok kuramıyorsunuz sohbet etmek acı verici içiniz gidiyor ama yapamıyorsunuz yani kardeşlerim nerdeyse bütün yeteneklerinizi sizden alıyor eğer keşkelerle yaşamak istemiyorsanız uzak durun ben bıraktım çok şükür RABBİM

  YanıtlaSil
 49. Hap attıkdan sonrakı agız yaralarına ne tedavi önerirsiniz

  YanıtlaSil
 50. Hayatimda yaptigim en buyuk hata gelecekten bisey bekleyemiyosuz gunu kurtar yter diyosun bulamiyosun paran olsa bile nerden alacagini bilmiyorsun kafaya takinca saplanip kaliyorum surekli istiyorum uc dort gun icmezsem inthar etmek istyorum denedimde insanin piskolijisini mahvediyor iki saat mutluysan bir omur mutsuz oluyorsuz ozellikle kizlar sakin bulasmayin ben kac sene bu pisligin yuzunden sevgilime bagli kaldim hemde evli olan bir adam o iliski sana zarar versede genckizsin umutlarini hayallerini calsada hap bulamam baskasindan korkusuyla boyun egersinz bnm gibi kullanilirsinz en guzel yasinizda..

  YanıtlaSil
 51. fark ettim de internette hiçbir konuda bu kadar yorum yapılmamış kullananı da kullanmayanı da ne kadar doluymuş meğer

  YanıtlaSil
 52. gençlerimizi bu illeten ve diğer binlercesinden korumak lazım bu yazıyı yazanada teşekkürler belki birine yardımı dokunur

  YanıtlaSil
 53. Arkadaslar Ben bu konunun halisilasyon bolumunden soz etmek istiyorum.Cok sukur Boyle bir aliskanligim yok .bir arkadasim kullaniyordu be basindan geceni harfiyen anlatiyorum.ev ortaminda 3 tane ex yuttum be uzerine mariano ictik sonrada yola coktum ilk once nereye hidecegimi unuttum sonrada yola coktum hic bir objeyi ayiramiyor bindigim seyin bile ne oldugunu anlayamiyordum sonra gozumu bi actim hastanede kolumun teki yok sadece hatirladigim sey yolun kenerlarinda yuruyen 1000 lerce insan be Ben hayretle onlara bakarken hic var olmayan bir tira carpmanak icin direksiyonu bariyerlere kirdim
  Bu Olay yeminle gercektir be arkadsimin basins gelmistir.
  Saygilar

  YanıtlaSil
 54. Arkadaslar 5 gün önce hap attım ondan sonraki gün 1 tane attım 1 saat sonra 1 tane daha attım. Gece de usuttum ateşim çıkmış. Herneyse sabah oldu. Kalbim nabzim artti. Cok kötü oldum. Acilde nabzim ve tansiyonumu dusurduler. Sonra acilden ayrıldım korkup. Sanırım o an patlayacakmisim ama o kadar kötü oldum ki hastaneye gittim. Şimdi 5 gündür çok farklı seyler oluyor vucuduma. Beynimde elektriklenme, elim kolumda ufak segirmeler, urperti benzeri şeyler. Ve bir cok sey. 5 gun oldu daha duzelemedim napcam bilmiyorum. Biri yardım etsin. Hastaneye gidemem. Allah kimseyi bu duruma dusurmesin. Zor ve acı bir ders aldım. Lutfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pardon şuan nasılsın anlattığın durumdayım şuan ve geçmeyeceğinden korkuyorum :( sahte hayattaymışım gibi geliyo beynim uyuşuyor ben ben değilim gibi

   Sil
  2. Uzun süreli kullanımlarda bazen tek kullanımda bile insana bu gibi durumlar yapabilir. Bu durum genel olarak geçicidir. Uyuduğun zaman bir kaç güne geçer ancak korkular devam ediyorsa, uyuşma vs. gibi panik atak hastalığına tutulmuş olabilirsiniz o yüzden bir uzmandan yardım alın kısa zamanda kendinize geleceksiniz endişeye gerek yok.. Geçmiş olsun

   Sil
 55. Kimseye tavsiy etmem.herşey beyinde biter.o tavsiye edenlere sorarım kendi yakınlarinin ve ya. çocuklarinin kullanmasini isterlermi

  YanıtlaSil
 56. bahadır ateş7 Eylül 2015 17:05

  günümüzün yeni vebası bence kurtulmak ve kurtarmak çok zor...

  YanıtlaSil
 57. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 58. ecstasy, bağımlılıkların en tehlikelisi olan psikolojik bağımlılığa yoğun bir şekilde sebep olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu nasıl yok edebiliriz ben psikolojik olarak etkilendim ve çıkamıyorum etkisinden lütfen yardımcı olur musun

   Sil
 59. Saçma sapan işler, kendine güveni olmayan salakların kendini kandırma biçimi, hayatının ailesinin içine ediş biçimi

  YanıtlaSil
 60. İstanbulda yaşıyodum O zamanlar. Tek kız çocuğuydum 14 yaşındaydım. İlk olarak bonzaiyle başladım. Sırf madde uğruna 4 kattan inmeye çalışırken düştüm. Ordan izmire taşınınca daha da beter bi hal aldı olaylar. Hızlı yerler Hızlı insanlar Hızlı kafalar derken 2 kere ölümden döndüm. Sivasa geldim yine durmak bilmedim. Buraya ortam fakiri demiştim İlk geldiğimde ama hiç yaşamadığım kafaları tattım. İlk defa sivasta şeker atmaya başladım. Her attığımda 4, 5 tane durmaksızın. Esrar, hap derken kafayı yedim. Yolda tek giderken evde uzanıp tavanla konuştuğumu bilirim. İçmediğim zamanlarda bile kendi kendime konuşuyodum.Resmen akıl hastası oluyodum. Annemle babamı çok üzdüm çok görmezden geldim çok asi davrandım. Sırf madde için ortam için onları değiştim. Bir fiske bile vurmadılar. Keşke vursalardı diyorum bazen kızını dövmeyen dizini dövermiş diye boşuna dememişler. Ama öyle ortamlarda gördümki kalleşlik, kahpelik, kanı bozukluk böyle ortamlarda daha çok. Ben genelde erkek fatma gibi büyüdüğümden daha iyi anlıyordum çoğu şeyi. Kendim içerdim ama asla başkasına içmesi için teklif etmezdim hatta içen bazı kişilere bile kızardım. 18 yaşındayım ve bu yaşa kadar çok şey gördüm geçirdim. Eminimki benim gibi kızların bile düşünemeyeceği şeyleri düşünüyorum hissedemeyeceği şeyleri hissediyorum. 6 aydır ne madde ne alkol ne de hap kullanıyorum. Bunun sebebi de İlk ailem ama ailemin değerini anlamamı sağlayan kişide 6 aydır ki sevgilim. Aşık olduğum adam. Gözümde ki perdeyi kaldırmamı sağlayan kişi. Teseddürlü giyinmeye başladım, kapandım. Elimden geldiğince ibadetimi yerine getirmeye çalışıyorum. Yani bir insan ne oldum değil, ne olacam demeli İlk başta. Bırakamam edemem değişemem benden adam olmaz diyen gençlere, insanlara benden bir tavsiye Rabbim öyle yerlerde öyle zamanlarda insanlara mutlu huzurlu bir hayat için sebep kılıyor. Hiç beklemediği bir zamanda hayatı , namusu, şerefi, onuru diplerdeyken en zirvelere çıkarıyor. Herşey beyinde bitmiyor yani ilk başta Allah'ında izniyle oluyor. Senin yapman gereken dinine ibadetine bağlılığın sonrası gelir zaten.

  YanıtlaSil
 61. Valla arkadaslar haklisiniz kimse kullanmasin ama benim gibi gucsuz ve kolaya kacan insanlar kullanabiliyor, kimseyi ozendirmeyin lutfen iyi bir sey olması mumkun degil bu meretin, askerde esim tarafindan terk edildim, intihar ettim 1 hafta komada kaldım. Ciktiktan sonra tekrar intihar hep aklimdaydi. Bu şekerle tanistim. 26 yasima kadar sigara bile icmedim 2 aydir herseyi denedim tabiri caizse. Arkadaslar devamli kullanamazsiniz ise yaramaz demis bende yariyor. 2 gunde bir garanti atiyorum herseyi unutup baska bir dunyada yaşıyorum. Sonum iyi değil kullaninca intihar etme istediğim cok artiyor dususlerde ozellikle, sizin icin ilerde cok kötü bir örnek olucam sanirim... Herkese uzuntuden baska bisey vermiyorum. Suanda hapliyim hic birseye inancim kalmadi Allaha bile. Uzak durun dostlarim uzak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben senin ustesinden gelecegine inaniyorum.

   Sil
 62. Benim tanıdığım bi abi üst üste 6 tane atmıştı bırak ayağa kalkmayı oturamıyodu bile suratından akan terler anlatlmaz bile dili yara doldu dudaklarını o kadar çok ışırmışki bildiginiz delik açılmıştı 3 gün boyunca uyumadı bakın 3 gün diyorm biz 1 gün uyumaylm mahfvoluyoruz.. Allah düşmanımn başına vermesn o bağımlılığı. Kötü bişey keşke ne satılsa ne atılsa ne de kafa yapılsa. O pisligi atıp mutlu olmaya çalışcağınıza ona verdiğiz parayla bi fakiri sevindirseniz daha mutlu olursunuz emin olun yok arkadasn ic bi kereden bi sey olmaz dedi diye attim diyen varsa da arkadasn seni ne kadar zorlasa da senin aklın sende uyma istemiyorum uzatma de bitsin yani . yazık günah gerçekten üzülüyorm ne 15 16 yaşı ya 13 yaşındakiler bile başlamış bu illete .

  YanıtlaSil
 63. Arkadaslar bende seker kullanisiyim evet zararlari ortada uykusuzluk yorgunluk yemek yememe saymakla bitmez bagimliligi fiziksel olrak yok beynen var boyle cok sıkıntılı efkarli oldugun zamanlarda olmayinca aklina o attigin gunler geliyor ve canin istiyor istesem ben cok cabuk birakirim cunku biz abartmiyoruz gunde 3-5 8-10 tane atanlarda var o adam artik bitmistir onunla yatip onunla kalkiyo ben 1-2 bazen 3 ayda bir 2 veya 3 tane atiyorum sonra normal hayatima devam ediyorum yanlis anlasilmasin kimseyi ozendirmeyin hic baslamadiysaniz denemeyin bile uzak durun inanin bana bi sigarayi eroini birakmak cok zor tedavi goruyor ama seker oyle degil atmiyorum de bitir atmazsin psikolojik yani tabiki iradesi zayif olan arkadaslar ex i hayatinin gunluk parcasi olarak gorenlerin birakmasi zor tavsiyem eger hic atmadiysan merak edip bulasma bile gunluk atan arkdaslarim varsa sizde azaltin 2 haftada 1 ayda 1 sonra 2-3 ayda bir yapin kendinize yazik etmeyin.

  YanıtlaSil
 64. Arkadaslar bende seker kullanisiyim evet zararlari ortada uykusuzluk yorgunluk yemek yememe saymakla bitmez bagimliligi fiziksel olrak yok beynen var boyle cok sıkıntılı efkarli oldugun zamanlarda olmayinca aklina o attigin gunler geliyor ve canin istiyor istesem ben cok cabuk birakirim cunku biz abartmiyoruz gunde 3-5 8-10 tane atanlarda var o adam artik bitmistir onunla yatip onunla kalkiyo ben 1-2 bazen 3 ayda bir 2 veya 3 tane atiyorum sonra normal hayatima devam ediyorum yanlis anlasilmasin kimseyi ozendirmeyin hic baslamadiysaniz denemeyin bile uzak durun inanin bana bi sigarayi eroini birakmak cok zor tedavi goruyor ama seker oyle degil atmiyorum de bitir atmazsin psikolojik yani tabiki iradesi zayif olan arkadaslar ex i hayatinin gunluk parcasi olarak gorenlerin birakmasi zor tavsiyem eger hic atmadiysan merak edip bulasma bile gunluk atan arkdaslarim varsa sizde azaltin 2 haftada 1 ayda 1 sonra 2-3 ayda bir yapin kendinize yazik etmeyin.

  YanıtlaSil
 65. Merhaba arkadaşlar Amsterdam'da başladım hapa daha öncesinde coco ve ot takılıyordum hapı kullanmasını bilirsiniz çok zevkli bir kafa bir kere kullanırsanız zaten ot vb şeylerin amelelik olduğunu anlıyacaksınız güzel DJ'ler ve gece klüplerinde kullandınız takdirde çok güzel kafalar yaşıyabilirsiniz ama ortamınız kötüyse ve sevmediniz insanlar varsa ortamda kullanmayın ve unutmayın her şeyin fazlası zarar ne kadar çok atarsanız düşüş kafanız o kadar kötü olur yani demek istediğim kıllanıyorsanız bilinçli kullanıcı olun ve bunun bir zevk meselesi olduğunu unutmayın

  YanıtlaSil
 66. piyasada bayağı içici var demekki Allah yardım etsin bir gün hata yaptıklarını anlayacaklardır

  YanıtlaSil
 67. millet uçmuş arkadaş hangi ülkede yaşanıyor bunlar çok ilginç cidden

  YanıtlaSil
 68. okadar yazilanlari okudum sikintilarini ceken kisilerin gercekden cok zararli birakiyorum hayat aci olsada

  YanıtlaSil
 69. Lütfen sadece okuyun..87-88 neslindenim zamanında çok iyi korkutmuşlar bizim çevremizi ergenlik çağlarımda bile deli gibi her gün ot kubar kovalarken 25 yaşıma kadar hiç bulaşmadım bu pisliğe.. Kim ne derse desin kafanda atıcam düşüncesi ağır bastığında atarsın kendini zapt ettiğinde atmazsın bunun olayı bu kadar nettir. Ama her stresin kaçışı noktası her boş vaktinde yapmak istediğin eğlenmek, kafa dağıtmak istediğinde yada sadece hoş bir vakit geçirmek istediğinde ilk aklına ne anan gelir ne sevgilin nede başka birşey.. Kafanın arka planında yavaş yavaş kemirir seni.. Başladığım ilk seneye dair hiç birşey hatırlamıyorum desem yeridir. bir büyünün içine dalmış gibi başlıyor herşey, içine girdiğiniz an aslında ben hiç yaşamamışım diyorsunuz bitmesini hiç istemediğiniz çok güzel bir rüyanın peşinden koşmak gibi.. Zamanla öğretiyor adama o ilk kullanımlar gibi hiç bir zaman olmayacağını. Zamanla vücut alıştıkça artık doz arttırımları, yanında farklı şeyler deneme ihtiyacı o ilk seferki heyecanı kovalama isteği bastırılamaz bir hal alıyor. Öyle böyle bir bakmışsınız bir kaç sene geçmiş gitmiş bile ve hayatınız artık xty'den önce ve xty'den sonra diye ikiye ayrılmış durumda...

  YanıtlaSil
 70. Zararları olmadığına inananlara Allah akıl fikir versin diyorum. Bilimsel konuşmayacağım çok bilimsel yanlarını da açtım inceledim bu yazdıklarım sadece 2 sene boyunca kendi vücudumdan gözlemlediklerim ve sizlere aktardıklarımdır. Herşeyden önce böbrekler erkekler için testisler ve idrar yolları diyeceğim.. Ağlayarak göz yaşları içinde şeyi yana yana işeyen arkadaşlar burda mı? Burası türkiye arkadaşlar herşeyin merdiven altında yapılıp piyasaya sürüldüğü bir ülke evet herkes çok denk gelmiştir benim gibi saf mdma olanına ya olmayanlar için ne diyeceksiniz? Ketamin, 2cb, psychedelic türevi haplar, mdxx karışımları, Methylone bileşenli olanlar kırmızı reçetleri ilaç karışımları ve daha buraya ekleyebileceğim veya ekleyemeyeceğim kadar çok ne olduğunu bilmediğimiz maddeleri yuttuk. Deneyimi Türkiye de olan kimse inkar edemez bunu. Bu saydığım organlar ve uzuvlar hariç benim gibi çok açık tenli olanlar suratında veya başka yerlerindeki kıcal damar patlamalarını excty ile patlamanın bir hediyesi olarak bir ömür taşıyacaklardır yüzlerinde veya vucutlarında. Belirli bir süre uzunca kullanımdan sonra geceleri uykuya tam dalarken o inanılmaz çınlama ve korkutucu irkilmeyle yataktan sıçrayanlar buradamı peki? ne gibi bir norolojik rahatsızlık olacağını eminim doktorlar bile bulmakta zorlanacaktır. Eskiden sürekli cinsel hayatınız var ise zamanla artık cinsellikle uzaktan yakından bir alakanız olmadığını anladığınızda, ağlayarak işediğiniz günler penisinizden idrar yolları ile geçen ne tür zararlı maddelerin erkekliğinize ne gibi zararlar verdiğini bir kez daha düşüneceksiniz. Eskisi gibi hiç bir zaman sexten zevk ve haz alamaz hallere bile geleceksiniz. Karaciğer zorlanması doğru düzgün vitamin mineral alamama zamanla karaciğerde bozukluklara yol açacak ve günün birinde kıpkırmızı vucüdunuzu hastaneye taşıyacaksınız ama doktorlar hiç bir anlam veremeyecek. Biraz akıl başa gelir korkarsın bunca şeyden sonra 3-5 ay uzak durursun belki ama günün birinde mutlaka çalacağın bir kapıdır aklının köşesinde uzaklarda en derinde tamanen silemezsin atamazsın kafandan.. Kasların erir içten içe o ertesi günde yürümeye bile mecali olmayan saki bir gün öncesi bütün gece spor yapmış gibi bacak kasları baldırları kopanlar burda mı peki? sinirlerin sinir sistemin eski hassiyetinde asla değildir çok çabuk hüzünlenebilir gözlerin dolabilir artık insanların güldüğü eğlendiği şeyler sana hiç komik gelmeyebilir reflexlerinde gözle görülür azalmalar dişlerinde çene kasmaktan kırılmalar dilinde sürekli yaralar tat alma duyunda hissedilir azalmalar vücudun su dengesinde sürekli sorunlar hep yanı başındadır. Ve eminim bunlar sadece bir başlangıç şimdi bünye vücut genç sağlıklı.. Bugün yediğimiz hurmalar yarın gelip tırmalar misali yaşlandığımız da asıl ödeyeceğiz bu işin faturasını hemde çok ağır bir şekilde.. ağrı kesici haplarda bulunan Parasetamol için bile uzmanlar böbrekler iç hastalıkları için ne kadar zararlı olduğundan bas bas bahsederken bizler içlerinde asla ve asla ne olduğunu bilmediğimiz bunca madde ile tüm organlarımızı beynimizi ve hayatımızı çürütüyoruz.. Allah bu tür belalara bulaşan benim gibi herkesi islah etsin.. Kalın sağlıcakla..

  YanıtlaSil
 71. Olm kafası ii güzelde icmeyince dustugun o bosluk varya iste bn onun am.na koyum ya o nedir ole.!! Bkde eger bir turk ex iciom diosa yalan soluodur bu madde turkiyede yasak oldugu icin cok daha ucuz ve zararli yollara gidilio yapiminda bakin salaklik yapmayin hiv baslmayin .

  YanıtlaSil
 72. İnsanları bu illetlerden kurtarmak için çaba sarf edin bu bilgileri paylaşın anlatın özellikle bonzai çok kötü tehlidir arkdaşlar

  YanıtlaSil
 73. Yalan yanlış bilgiler verip insanları kötüye sürüklemeyin kardeşim.Bu hapı içmeyi düşünen arkadaşlar bütün sevdiklerinize veda edin öyle için...Çünkü ya ölürsünüz yada öldürürsünüz.Karıncayı bile incitemeyen insan gözümün önünde 1 tane daha şeker alabilmek İçin yaşlı kadını 20 yerinden bıçakladı ve. Sabah ne olduğunu hatırlamadığı bir olay için ağırlaştırılmış müebbet yedi.kendi içtiği yetmiyor gibi birde millete güzel göstermeye çalışıyo.1 yılda 250.000TL harcadım ben bu uyuşturucu yüzünden 11 olaya KARIŞMIŞIM (sabah polisler eve gelince öğreniyorum üniversite mezunuyum ben serseri değilim) arabam evim itibarım arkadaşlarım ailem EN ÖNEMLİSİ SAĞLIĞIMIkaybettim bu Allahın belası şey yüzünden yaşım 30 dışardan baksan 70 dersin boş konuşmuyorum biz düştük siz düşmeyin!He nasıl mı başladım? 1 TANEDEN BİRŞEY OLMAZ DEDİM! Kafası güzelmişte bilmem neymiş 3 kere attıktan sonra 20 tanede atsan aynı normal hayattaki gibisin, 10 sene içen arkadaş sen burda yalan konuşuyorsun!!!. Herkeze iyi akşamlar inşallah kararınızı değiştirmiştir bu söylediklerimi unutmayın...sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 74. kendini böyle zehirleyenlerin amacı ne anlamıyorum insan bile bile neden kendine bu kötülüğü yapar ki bu bilgileri bizimle paylaştığınız için size minnettarım bu site artık her zaman favorilerim de olacak

  YanıtlaSil
 75. Malesef ülkemizde de hızla yayılıyor bu illetler insanlar bu lanet şeyleri neden kullanır ben düşününce bile fena oluyorum ya

  YanıtlaSil
 76. uyuşturucu gerçekten de çok zararlı birşey bu yazınız ile belkide yüzlerce kişinin bu yola düşmesini önlediniz tebrik ederim

  YanıtlaSil
 77. Allah her türlü kötülükten uzak tutsun inşallah.Uyuşturucuda bunlardan biri.Çok igrenç pislik birşey ::(

  YanıtlaSil
 78. Arkadaşlar benim erkek arkadaşım esrar kullaniyordu. Bir gün kahvaltıya gitmiştim onlara. Beş litrelik su sişesinin ust kismini kesmis, kestiği yerin ağız kisminda da kahverengi lekeler vardi. Bu ne diye sordum bişey değil dedi. Sonra ben araştırdım. Internet ten böyle yazılar, yorumlar okuyorum o günden beri. Neler varmış neler.. neyse ben zaten duymuştum erkek arkadaşımın cigara kullandığını. Ortamlarda böyle geçiyor ne yazıkki. Bide ufak bişey değil ya şöyle böyle diyenler oldu. Neyseki ayrılmam uzun sürmedi. Madde kullanan insanlara allah bir an Once doğru yolu göstersin. Şurada kimsede yok iyi bişey sen birde onun kafasını yasa gibi yorumlar yapıp da meyilli olan arkadaşları dahada ozendirmesin. Kendinizi yaptığınız eziyeti hem bu dünyada hemde ahirette çekersiniz arkadaşlar. Bu can bizim borcumuz. Her şeyden önce bunu bilip buna göre yaşamımıza yön verelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 19 yaşındayım ve 6 aydır hafta da 5 kez falan içiyorum azalttım şuan inan bana ben şuan bırakmaya çalışıyorum senin sevgilinin yanında olman gerekirdi yardımcı olman gerekırdı ama sen onun yerine terk etmişsin yazık

   Sil
 79. Ya şekerin davası boş:))

  YanıtlaSil
 80. Merhaba arkadaslar bu pislik seyi arkadas ortaminda basladim bende ve dene birsey olmazla basladi yarim verdiler bana arabadayiz bes kisiyiz baktim hepsi bana cok eglencegiz diyor bende hic dusunmeden attim tamam ılk baslarda korkuyrdm ve adini duydugum ortamdan uzaklasyrdm sonra bana guzel gelmeye basladi inanin ki aradan bir bir bucuk ay gectikten sonra zararlarini gordum beynen yorulmustum inanki arkadaslar. O ortamdaki insanlar muhabettimi kestim tek bir kisi vardi grstgm bana surekli eski gunlerde yasadklrmzi anltyordu benim eksikl yanlarimi yuzume vurmaya basladi yok soyle guzel deglsn boyle cirkinsin falan bana surekli bilgi verme cabasndydi . Hala da ayni uzak durmk istyrm ama duramiyorum gecelere bana ben bunu istyrk yapmiyorum gibi acitasyon kelilemlerle benim canimi skyrdu. Ve bunun yaptiklari bilof mu oluyor yoksa hapin etkilerinden mi cnku sordgmda on sekiz gundur her gun bir tane kullanyrm dedi aglyrdm telfnda knstgmzda hic bir sekilde umursamiyordu onceden hic boyle degildi resmen kendini dsnr oldu bu hapin etkilerinden mi olyr arkdslr yardmci olrmsnz ?? Uzak durmak istyrm arkdstn cnku benm de pskolojimi bzmsndan korkuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ondan uzak durmanı tavsiye ederim senin en büyük düşmanın, şeytanın, uzak durmadığın sürece gene bulaşırsın laflarına kulak asma def et gitsin

   Sil
 81. Arkadaşlar bu yazıyı okuyorsam bu haptan kurtulmak için araştırma yaparken denk geldi size gerçekleri anlatım ben bağımlı olmuşum halbuki bıraktım saniyordum ama mutlaka denk geliyor atmam istemem diyemiyorsunuz.ne güzel isim vardı çalışıyordum 15mayis2016 3gün 6tane attım isimden oldum ise gidemedim uykum var uyuyamiyorum neden annemin hastalığa yakalandigini duydum ve tabi hapın etkisiyle sizin bildiğiniz karabasan ve daha kötüsü hapın verdiği mutluluk aldığı kötülük daha fazla şimdi 3gün dur tripteyim kötü rüyalar görüp az uykuya dalar gibi olup birden yataktan nefesin kesilircesine sicriyorum ve uyumak istemiyorsunuz ölüm korkusu annem aklıma geliyor halbuki okadar uzağım anneme insana hayatta olması bile güç veriyor şimdi aglamaktan gözlerim şişti tripten bunlar bnm samimi duygularım artık size kalmış bn derman ararken sizede faydam olursa ne güzel

  YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize.

if