Beyni Kontrol Altına Alma Deneyi

ibrahim fırat | Pazar, Kasım 01, 2015 | 0 yorum
Jose Delgado 1960 senesinde yaşamış ilginç deneyle ile kendini ön plana çıkarmış bir nörolog'dur. En ilginç olan bir deneyinde boğayı kullanmıştır. Bir boğanın beynine çip yerleştirmişti. Bu çip ile boğayı kontrol edebilecek ve elektriksel titreşimleri algılayabilecekti.

Bir boğa güresi zamanında etkisi altına aldığı bu boğayı arenaya çıkarmıştır. Ve boğa son sürat üstüne doğru gelirken, beynindeki çipe değişik sinyaller ve titreşimler göndererek boğayı kendi kontrolüne almış ve durdurmuştur.

Bu garip, ,ilginç ve işe yarayan deney o zamanlarda çok konuşulmuştu. Boğanın beyninde buluna çip ile duyguları da kontrol altına alabildiği söylenmektedir.

Beyni Kontrol Altına Alma Deneyi

                                     1 2 3 4 5
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if