Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » Katıra Baban Kim? Demişler, Dayım At Demiş.Bazı insanlar hislerinin etkisi altında olabilirler. Kendisini "aşağılık duygusu'na kaptırmış kişiler, özellikle üstün görünmek isterler. Bundan dolayı bir takım özelliklerinden sıyrılmaya çalışırlar.
Örneğin bir kişi çok fakir bir insanın çocuğudur. Okuyup çok yüksek mevkilere çıkmış, Tanıdıkları arasında bir saygınlık kazanmıştır. Aslen fakir kimsenin  çocuğu olmak utanılacak durum olmadığı gibi her ne kadar yüksek mevkiler kazanmış olsa da bu saygınlık neticesinde bile kendini küçük olarak görür. Bu durumdan utanç duyabilir. Ailesinden herhangi bir  söz  açıldığı zaman, babasının kim olduğunu, işini gizlemeye çalışır. Soyunda ünlü birileri varsa, onlardan söz eder. Örneğin akrabalarından herhangi bir doktor ile övünür. 

En güzeli ise insanın olduğu gibi görünmesidir. Böylesi aşağılık duygularından kurtulmak gerekir. 

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.