Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Görgü Kurallarını Bilelim

Geçenlerde, toplu taşıma aracında bir genç, cep telefonuyla yüksek sesle konuşan bir kadını uyarmak istedi. Ancak kişileri birbirine karıştırdı. ve konuşanın arkasındakine  çıkıştı. Sonra o yanlış kişinin işareti ile telefonla konuşan esas kadını bulan arkadaş, ona da gereken uyarıyı yaptı: "Daha küçük harflerle lütfen!"

Yollarda, araçlarda, kapalı ortamlarda ve hatta hastane odalarında cep telefonu ile yüksek sesle konuşanları görmek hiç de zor değil. Yanımızdakini rahatsız edebileceğimizi hesap ederek birkaç ihtimale indirgeyelim durumu. Ya o an çok mecbursak 'küçük harflerle' ve lafı fazla uzatmadan konuşalım ya da araçtan inmeyi bekleyelim. Yüksek sesle konuşan birilerinin olma ihtimaline karşı da yanımızda telefon kulaklığı bulundurmayı ihmal etmeyelim. 
Kaynak >> genç okur aylık ilkgençlik dergisi "Semerkand

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.