-->

Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » Küfran-ı Nimet Mahrumiyettir...


Nimetlerin gerçek sahibi Allah Teala'dır. Aile müessesi de O'nun nimetlerindendir. Dolayısı ile aile içerisinde kadına ve erkeğe gereken bu yuvanın mutluluğu için elinden geleni yapmasıdır. Özellikle kadının bu yuvanın huzurlu olmasında çok önemli bir rolü vardır.

Küfran-ı Nimet Mahrumiyettir


Evde annenin halinden memnun olmaması çocuklar başta olmak üzere bütün aileyi etkiler Bu yüzden olsa gerek sevgili Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem) kadının kocasına ve nimetlere karşı nankörlük etmesini cehenneme girmelerinin en önemli sebepleri arasında saymıştır. (42)

Kaynaklar:

42: Buhari, İman, 21;  Müslim, Küsuf, 17; Malik, el-Muvatta, Yazar: Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ayhan

Yararlanılan kaynak: Efendimizin (s.a.v.) İzinde Günlük Hayat (Semerkand) - Pozitif Dağıtım.


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.