Köle Karıncalar

ibrahim fırat | Pazar, Mart 01, 2015 | 0 yorum
Tarım yapan karıncalar, hayvancılık yapan karıncalar ve savaşçı karıncalardan daha ilginç olanı ise köle karıncalardır.

Farklı karınca türleri, baskın yaptıkları kolonideki karıncaları öldürüp larvalarını çalmaktadırlar. "Beyni yıkanan" bu larvalar gelişince, üstün karıncalara yani efendilerine hizmet etmekte ve ayak işlerini görmektedirler.  Köle karıncalar, asıl geldikleri koloniye baskın düzenlenirken asker olarak kullanılmaktadırlar.

Köle Karıncalar

İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if