Savaş Yapan Karıncalar

ibrahim fırat | Pazar, Mart 01, 2015 | 0 yorum
Tıpkı insanlar gibi karıncalarında savaş yaptıklarını duymuş yada ölü karıncalara denk gelmişsinizdir.  Karınca kolonilerinde oldukça sık meydana gelen savaşlar olur.

Kolonileri koruyan karıncalar dış etkenlere karşı asker karıncaları nöbetçi tutarlar ve diğer karınca türlerinden gelen ani baskınlar nedeniyle birbirlerini korumak amaçlı savaşlar çıkar.  Bu savaşta kolonilerde ki yemekler yağmalanır ve kraliçeyi öldürürler.

Bundan daha garip olanı ise bazı tür karıncaların kolonileri yoktur. Sebebi ise göçebe olduklarından hazır kolonilere konmak adına savaş çıkarırlar ve o kolonilerde gerektiği kadar zaman geçirirler.

Savaş Yapan Karıncalar

İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if