Tarım Yapan Karıncalar

ibrahim fırat | Pazar, Mart 01, 2015 | 0 yorum
Bazı karıncalar vardır yaparak taşırlar, keserler ve kolonilere götürüler. Bunları birçoğumuz görmüşüzdür. Ancak bizlerin aklına karıncaların bu yaprakları yediğini düşünürüz.

Karıncalar tarafından toplanan bu bitki parçacıkları bu işle görevli karıncalar tarafınca parçalar haline getirilir ve bir salgıyla kaplanır. Sonrasında, karınca kolonisinin asıl yemeğini temin eden mantarın beslenmesi bu bitkiler kullanılır. Mantar bu bitki artıklarından besin değerlerini alarak büyür ve  gelişir aynı zamanda karıncalar besledikleri bu mantarın hasadını yapmakla görevlidirler.

Tarım Yapan Karıncalarİçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if