Soytarı ve Şakacı

ibrahim fırat | Çarşamba, Temmuz 01, 2015 | 1 yorum
Her insan gibi yöneticilerde ve eski dönemin kralları üzgün ve içe kapanık olduğu zamanlarda kralı güldürmek, eğlendirmek amacı ile işe alınmış kişilere şakacı ve soytarı adı verilirdi. Hatta Osmanlı'da bile saray soytarıları bulunduğunu bilmekteyiz.

                  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Ağlayıcal hala var 5 kadın 5 erkek geliyorlar ölünün arkasından yas tutmak için

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if