Tuvalet yardımcısı - Kral tuvaletçisi (Groom of the stool)

ibrahim fırat | Çarşamba, Temmuz 01, 2015 | 1 yorum
İngiltere kralı 8.Henry döneminde meydana çıkan bir ünvandır. Bu kişiler krala tuvalet ihtiyacını giderirken yardımcı olurlar ve dışkılarına bakıp günlük sağlık durumu hakkında saray hekimine rapor verirlerdi. Aynı zamanda bu kişiler kralın en yakın ve en güçlü hizmetçileridir.

                  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

1 yorum:

  1. ilginç bir paylaşım olmuş. Hakkaten de çok ilginç mesleklermiş. Günümüzde devam ediyormu acaba

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if